لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۳۰

امیدواری مقامات کانادایی از نزدیک شدن به توافق احتمالی برای ایجاد کریدور بشردوستانه در غزه


مقامات کانادایی از نزدیک شدن مذاکرات برای ایجاد یک کریدور بشردوستانه از غزه و مصر ابراز امیدواری کردند. الکساندر لوک، دستیار معاون وزیر امور جهانی کانادا، گفت که این مذاکرات شامل مصر، سازمان ملل، ایالات متحده و سایر کشورها می شود.

مقامات کانادایی هشدار دادند که فرصت خروج برای کانادایی‌ها و سایر افراد در غزه ممکن است کوتاه باشد.

دفتر کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد می‌گوید از زمان آغاز حملات اسرائیل در پاسخ به تهاجم مرگبار حماس، بیش از ۴۰۰ هزار نفر از خانه‌های خود در غزه گریخته‌اند و ۲۳ امدادگر کشته شده‌اند.

دفتر کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل تخمین زده است که حدود دو میلیون فلسطینی در غزه زندگی می کنند.

این آژانس، نزدیک به ۲۹۴ میلیون دلار برای کمک به حدود یک‌ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در غزه و کرانه باختری درخواست کمک کرده است که نیمی از آن برای تأمین مواد غذایی است.

پیشتر، برنامه جهانی غذا، از نهادهای زیرنظر سازمان ملل درباره کاهش خطرناک آذوقه حیاتی در نوار غزه هشدار داده بود.

از سوی دیگر، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ نیز ضمن هشدار درباره اتمام قریب‌الوقوع سوخت ژنراتورهای بیمارستان غزه اعلام کرد عملیات انتقال محموله‌های دارو و خدمات پزشکی این نهاد بین‌المللی در داخل غزه به دلیل حملات اسراییل متوقف شده است.

دفتر کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل می‌گوید روند آوارگی همچنان ادامه دارد.

در نوار غزه، تعداد کسانی که از خانه خود فرار کرده‌اند طی ۲۴ ساعت گذشته، ۲۵ درصد افزایش یافته است و اکنون از ۴۲۳ هزار نفر عبور کرده است که بیش از دو سوم این افراد در مدارس آژانس پناهندگان فلسطینی سازمان ملل پناه گرفته‌اند.

XS
SM
MD
LG