لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۳

پنتاگون می‌گوید ایالات متحده حمایت نظامی خود از اسرائیل را افزایش می‌دهد


ایالات متحده در حال ارسال سلاح و تقویت حضور نظامی خود در خاورمیانه است تا از گسترش بیشتر درگیری بین اسرائیل و حماس جلوگیری کند.

به گفته معاون سخنگوی پنتاگون، سابرینا سینگ، تا روز سه‌شنبه، پنج هواپیمای سی-۱۷ محموله‌های کمک‌های امنیتی را به اسرائیل منتقل کرده‌اند.

سینگ گفت که محموله‌ها شامل طیف وسیعی از سلاح‌ها و تجهیزات نظامی است و انتظار می‌رود که جریان ارسال سلاح به اسرائیل ادامه یابد.

علاوه بر ارسال سلاح، ایالات متحده همچنین در حال آماده‌سازی نیروهای آمریکایی برای استقرار احتمالی در اسرائیل است. یگان نیروهای واکنش سریع تفنگداران دریایی آمریکا به سمت آب‌های نزدیک سواحل اسرائیل حرکت می‌کند و به تعداد فزاینده‌ای از کشتی‌های جنگی و نیروهای آمریکایی که به اسرائیل نزدیک می‌شوند، خواهد پیوست.

این اقدامات نظامی ایالات متحده به عنوان پیام بازدارندگی به ایران و حزب‌الله لبنان انجام می‌شود تا از دخالت آنها در درگیری بین اسرائیل و حماس جلوگیری کند.

ایالات متحده ۲۵ مهر ماه اعلام کرد که حدود ۲۰۰۰ سرباز را برای استقرار احتمالی در منطقه به منظور حمایت از اسرائیل آماده می‌کند.

این نیروها ماموریت‌هایی مانند مشاوره و پشتیبانی پزشکی را بر عهده دارند و از سراسر نیروهای مسلح ایالات متحده هستند. آنها قرار نیست در عملیات رزمی خدمت کنند.

XS
SM
MD
LG