لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۱۵

کانادا شجاعت ایرانيان برای ابراز عقایدشان را ستود


جان برد، وزیر امور خارجه دولت محافظه کار کانادا روز پنج شنبه و یک روز پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران با انتشار بیانیه ای شجاعت مردم ایران را ستوده و مصرانه از آن ها خواسته است تا ندای خود را به گوش حکومت برسانند.

وزیر امور خارجه کانادا در این بیانیه نوشته است «با وجود همه تلاش های حکومت برای کنترل روند برگزاری انتخابات و نتیجه آن، امیدها و آرمان های مردم ایران به گزینه های مصنوعی که حکومت بر آن ها تحمیل کرده است، محدود نشده اند».

در بخشی از بیانیه آقای برد آمده است «در حالی که حکومت (ایران) برای به سکوت واداشتن مردم ایران تلاش می کند، کانادا ایرانیان را ترغیب می کند تا صدای درخواست های خود را به گوش آن ها برسانند».

وی افزوده است «چه رای دهندگان ایرانی به دوستان نزدیک خود اعتماد کنند، برای ابراز انتقادهای خود از روند برگزاری انتخابات به ظنز روی بیاورند و یا رای اعتراضی به صندوق ها بیاندازند، در رای گیری مجازی در انتخابات شرکت کنند و یا حتی تصمیم بگیرند که انتخابات را تحریم کنند، کانادا تحت هر یک از این شرایط شجاعت همه افرادی را که خواست خود برای آزادی را ابراز می کنند، می ستاید».

وزیر امور خارجه کانادا با اشاره به پروژه «گفتگوی جهانی در مورد آینده ایران» در دانشکده امور جهانی دانشگاه تورنتو که با مشارکت پروژه «نبض ایران» اجرا می شود گفته است «کانادا از این پروژه ها حمایت می کند چرا که آن ها برای ایرانیان فرصتی فراهم می کنند تا آزادانه دیدگاه های خود را ابراز کنند».

آقای برد از ایرانیان سراسر جهان، به ویژه ایرانیان داخل کشور دعوت کرده است تا در این ابتکارها مشارکت داشته باشند و از مسیر این پروژه دیدگاه های واقعی خود را به جهانیان بگویند.

در بخشی از بیانیه وزیر امور خارجه به حمایت نمایندگان پارلمان کانادا از خواست مردم ایران برای تغییر و به چالش کشیدن حکومت ایران برای اعطای آزادی های بیشتر اشاره شده است.
XS
SM
MD
LG