لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۱۴

تقابل پلیس کانادا با معترضان علیه محدودیت‌های کرونا در پل مرزی آمریکا ادامه دارد


پل «سفیر »، معترضان کانادایی.
پل «سفیر »، معترضان کانادایی.

کشمکش‌ها بین پلیس کانادا و معترضانی که یک پل مهم ارتباطی با آمریکا را مسدود کرده‌اند، پس از گذشته هفت ساعت از تلاش مقامات برای پایان دادن به مسدود شد پل، شامگاه روز شنبه به وقت محلی نیز ادامه یافت.

پل سفیر (امبسادور) یک مسیر مهم تجاری بین آمریکا و کانادا، و پر رفت و آمد‌ترین گذرگاه مرزی زمینی در آمریکای شمالی است.

کانادایی‌هایی که این پل را از روز دوشنبه گذشته و با کامیون‌ها، خودروهای سواری و ون‌هایشان مسدود کرده‌‌‌اند مخالف محدودیت‌های دولت کانادا برای مهار شیوع ویروس کرونا هستند.

خبرگزاری رویترز عصر شنبه گزارش داد که در حالی که پلیس توانست برخی از معترضان را عقب براند، اما افراد بیشتری به منطقه وارد شده‌اند.

اقدام معترضان که بر تجارت بین‌المللی اثر گذاشته است، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، را بر آن داشت که خواستار پایان یافتن این شرایط شود.

برخی از کانادایی‌ها با توجه به این که دادگاه روز جمعه دستور داد که مسدود شدن پل باید پایان یابد و مقامات انتاریو در کانادا نیز اعلام وضعیت اضطراری کرده‌اند، این سوال را مطرح می‌کنند چرا این وضعیت طولانی شده است.

مایکل کمپا، یک استاد جرم‌شناسی در دانشگاه اتاوا، به شبکه سی‌بی‌سی نیوز گفت: «طولانی شدن این وضعیت اساسا پیامی که ارسال می‌کند این است که دولت نمی‌تواند کنترل خود را در جایی که تلاش می‌کند حفظ کند، نگه دارد.»

او درباره طولانی شدن مسدود شدن پل گفت: «هرچه این زمان طولانی‌تر شود، مردم بیشتر تصور می‌کنند که کاری که انجام می‌دهند یک اعتراض غیرقانونی نیست.»

خودروساز‌های آمریکایی در شهر دیترویت، به کالاهایی که از این گذرگاه به آنها می‌رسد، وابسته هستند.

XS
SM
MD
LG