لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۲

شکایت خودروسازان کانادایی از معترضان به محدودیت‌های کرونایی؛ دادگاه به زیان معترضان رای داد


کامیون‌داران معترض به اجباری بودن واکسن کووید-١٩؛ استان کبک، کانادا. ۸ بهمن ۱۴۰۰
کامیون‌داران معترض به اجباری بودن واکسن کووید-١٩؛ استان کبک، کانادا. ۸ بهمن ۱۴۰۰

پلیس کانادا عملیات تخلیه پل امباسادور را آغاز کرده است.

خبرگزاری رویترز روز شنبه اعلام کرد این اقدام پلیس پس از صدور حکمی توسط یک قاضی در استان انتاریوی کانادا برای پایان دادن به اشغال شلوغ‌ترین مرز آمریکای شمالی به وسیله معترضان به محدودیت‌های کرونایی انجام می‌شود.

این قاضی در پی شکایت انجمن سازندگان قطعات خودرو در کانادا گفت این حکم در ساعت ٧ بعدازظهر عصر جمعه به وقت شرق آمریکای شمالی به اجرا گذاشته می‌شود تا به معترضان فرصت داده شود از منطقه خارج شوند.

این انجمن در شکایت خود به دادگاه در ١٠ فوریه اعلام کرد که محاصره این پل که از روز دوشنبه ادامه دارد صدها میلیون دلار برای صنعت خودروسازی کانادا هزینه داشته است. روز جمعه همچنین یک مقام ارشد انتاریو وضعیت اضطراری در این استان اعلام کرد و اعتراضات در اتاوا و وینزر را «محاصره» خواند.

جاستین ترودو ، نخست‌وزیر کانادا که به علت خودداری از ملاقات با سازمان‌دهندگان معترضان با انتقاد قانون‌گذاران مخالف مواجه شده است، گفت سلامت مردم در اولویت قرار دارد.

پیشتر یکی از مقامات کاخ سفید گفت وزیر امنیت داخلی و وزیر حمل و نقل ایالات متحده روز پنجشنبه از همتایان کانادایی خود خواستند از اختیارات فدرال برای حل و فصل این وضعیت در مرز مشترک بین دو کشور استفاده کنند.

اعتراض کامیون‌داران کانادایی که با مقررات واکسیناسیون یا قرنطینه برای رانندگان مرزی مخالف بودند از اتاوا آغاز شد و سپس در اقدامی که از آن با عنوان «کاروان آزادی» یاد کردند، این پل کلیدی را مسدود کرده و دو گذرگاه مرزی کوچک‌تر دیگر را نیز بستند.

روزانه ۳۶۰ میلیون دلار محموله از روی این پل قدیمی ٩٢ ساله حمل می‌شود که ۲۵ درصد از ارزش کل تجارت کالاهای ایالات متحده و کانادا است.

XS
SM
MD
LG