لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۲۳

کانادا شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس خبرگان را هم تحریم کرد


وزارت امور خارجه کاناداچهار نهاد و شش فرد وابسته به جمهوری اسلامی را در فهرست تحریم خود قرار داد.
وزارت امور خارجه کاناداچهار نهاد و شش فرد وابسته به جمهوری اسلامی را در فهرست تحریم خود قرار داد.

وزارت امور خارجه کانادا روز چهارشنبه، چهار نهاد و شش فرد وابسته به جمهوری اسلامی را به دلیل نقض مداوم و سیستماتیک حقوق بشر و اقدامات مستمر برای بی‌ثبات کردن صلح و امنیت منطقه‌ای در فهرست تحریم خود قرار داد.

ملانی جولی وزیر امور خارجه کانادا در این زمینه گفت: «طی چند هفته گذشته، شاهد شهامت زنان، جوانان و شهروندان ایرانی از همه اقشار بوده‌ایم که جان خود را برای مطالبه حقوق انسانی به خطر انداخته‌اند. کانادا با استفاده از تمام ابزارهای در اختیارش برای واکنش به نقض حقوق بشر توسط رژیم ایران و تهدیدات آن رژیم برای صلح و امنیت منطقه به حمایت از مردم ایران ادامه خواهد داد.»

براساس اعلام وزارت امور خارجه کانادا، شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت نظام، و مجلس خبرگان و خبرگزاری فارس وابسته به سپاه، به فهرست تحریم‌های این کشور اضافه شده‌اند.

همچنین عزت الله ضرغامی رئیس پیشین صدا و سیما و وزیر کنونی میراث فرهنگی دولت ابراهیم رئیسی ،حشمت‌الله فلاحت‌پیشه ،محمد کرمی، صغری خدادادی، سید مجید میراحمدی و عباس علی کدخدایی شش نفری هستند که روز چهارشنبه از سوی دولت کانادا به فهرست تحریمی‌ها اضافه شدند.

براساس دستورالعمل تحریم‌های کانادا، معامله با افراد و نهادهای فوق ممنوع شده و هر‌گونه دارایی ممکن آنها در کانادا ، مسدود می‌شود.

ورود این افراد به کانادا نیز تحت قانون مهاجرت و حفاظت از پناهندگان، ممنوع شده‌است.
کانادا همچنین متعهد شده تا فهرست افراد و نهادهای مسئول نقض حقوق بشر در ایران، را به طور مداوم به‌روز کند.

این سومین بسته تحریمی است که کانادا علیه جمهوری اسلامی اعمال می کند.

  • 16x9 Image

    فرهاد پولادی

    متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.
    از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد.

XS
SM
MD
LG