لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۳۸

کانادا برای جلوگیری از تقلب‌های مهاجرتی، روی روند پذیرش دانشجویان، سخت‌گیری بیشتری خواهد داشت


وزیر مهاجرت کانادا می‌گوید این کشور به منظور جلوگیری از سوء استفاده کلاهبرداران از دانشجویان بین‌المللی، نامه‌های پذیرش دانشگاه را باید مورد بررسی و تأیید قرار دهد.

مارک میلر تأکید کرد که به دنبال اعمال محدودیت برای ورود دانشجویان بین‌المللی جدید نیست. با این حال، برای محدود کردن کلاهبرداری علیه دانشجویان بین‌المللی، طرح جدیدی را اجرا می‌کند که طی آن، نامه‌های پذیرش دانشجویان بین‌المللی باید مورد تأیید قرار گیرند و مجوز تحصیل، تنها در قبال نامه‌های واقعی پذیرش صادر خواهند شد.

آقای میلر به خبرنگاران گفت کانادا به دلیل سادگی دریافت مجوز کار، مقصدی محبوب برای دانشجویان بین‌المللی است ولی سیستم مهاجرت دانشجویی مملو از تقلب شده است.

اوایل سال جاری، موضوع نامه‌های پذیرش جعلی در کانون توجه قرار گرفت؛ زمانی که ده‌ها دانشجوی خارجی نامه‌های اخراج دریافت کردند و به آنها گفته شد که از مدارک جعلی استفاده کرده بودند.

میلر گفت که از ماه دسامبر مؤسسات آموزشی باید نامه پذیرش هر متقاضی را مستقیماً با مقامات مهاجرت کانادا چک کنند.

کانادا همچنین در نظر دارد برنامه «مؤسسات شناخته شده» را از پاییز سال ۲۰۲۴ به اجرا بگذار‌د و بر این اساس، مؤسساتی که دانشجویان بین‌المللی آنها از خدمات و مسکن بهتر و سایر حمایت‌ها بهره‌مند می‌شوند شناسایی خواهند شد. میلر گفت این مؤسسات می‌توانند از پردازش سریعتر درخواست مجوز دانشجویی بهره‌مند شوند.

کانادا که جمعیت سالخورده‌اش رو به افزایش است برای پیشبرد اقتصاد خود به مهاجرت وابسته است‌‌.

دولت کانادا می‌گوید آموزش بین‌المللی سالانه بیش از ۲۲ میلیارد دلار کانادا در فعالیت اقتصادی سهم دارد و از بیش از ۲۰۰ هزار شغل در کانادا پشتیبانی می‌کند.

داده‌های رسمی نشان می‌دهد که بیش از ۸۰۰ هزار دانشجوی خارجی با ویزای فعال در کانادا در سال ۲۰۲۲ وجود داشته است و انتظار می‌رود حدود ۹۰۰ هزار دانشجو در سال ۲۰۲۳ وارد کانادا شوند.

XS
SM
MD
LG