لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۴
مکان های حملات تروریستی در بروکسل
مکان های حملات تروریستی در بروکسل

ده‌ها کشته در حملات تروریستی پایتخت بلژیک

چندین حمله تروریستی در بروکسل پایتخت بلژیک موجب کشته و زخمی شدن حدود ۳۰۰ نفر شده است. این دومین حمله تروریستی گسترده در اروپا پس از حملات پاریس است. آخرین اخبار را در بلاگ زنده صدای آمریکا دنبال کنید.

دو انفجار "مهیب" در فرودگاه بروکسل و یک انفجار در متروی پایتخت بلژیک دست کم ۲۸ کشته و دهها زخمی بر جای گذاشته است.

فیلمی از فرودگاه بروکسل پس از حمله تروریستی

بنا به اعلام مقامات تا عصر سه شنبه، انفجارها در بروکسل ۲۶ کشته به جای گذاشته است، ۱۵ نفر در مترو و ۱۱ نفر در فرودگاه.

انفجارهای بروکسل تنها چهار روز پس از دستگیری صلاح عبدالسلام، مظنون حملات تروریستی پاریس توسط پلیس بلژیک صورت گرفت.

آخرین اخبار حملات تروریستی در بروکسل از افزایش کشته ها و زخمی ها به بیش از ۲۰۰ نفر حکایت دارد. بر اساس این گزارش ها حدود ۳۴ نفر کشته و بیش از ۱۷۰ نفر زخمی شده اند.

حملات تروریستی بروکسل محکومیت جهانی را در پی داشته است. در بین حزب الله لبنان نیز که خود از سوی بسیاری کشورها به مشی تروریستی متهم است نیز این حملات را محکوم کرده و خواستار مقابله با گروههای تکفیری شده است.

ایالات متحده و برخی از کشورهای اروپایی نظیر آلمان، فرانسه و بریتانیا تدابیر امنیتی شدیدی برای مقابله با حملات تروریستی احتمالی در نظر گرفتند.

همزمان با محکومیت حملات تروریستی بروکسل از سوی کشورهای مختلف، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز این حملات را محکوم و با خانواده های قربانیان آن ابراز همدردی کرد. حسین جابری انصاری گفت که این حملات نشان دهنده لزوم اقدام یکپارچه جهانی علیه تروریسم و افراطگرایی است.

باراک اوباما در ابتدای سخنرانی خود در هاوانا حملات تروریستی در بروکسل را محکوم کرد و گفت که با بلژیک که دوست و متحد آمریکاست ابراز همدردی می کند.

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در پیامی با شهروندان و دولت بلژیک ابراز همدردی کرد.

بارگذاری بیشتر

XS
SM
MD
LG