لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۵
مکان های حملات تروریستی در بروکسل
مکان های حملات تروریستی در بروکسل

ده‌ها کشته در حملات تروریستی پایتخت بلژیک

چندین حمله تروریستی در بروکسل پایتخت بلژیک موجب کشته و زخمی شدن حدود ۳۰۰ نفر شده است. این دومین حمله تروریستی گسترده در اروپا پس از حملات پاریس است. آخرین اخبار را در بلاگ زنده صدای آمریکا دنبال کنید.

روز یکشنبه گروه های دست راستی و ملی گرای بلژیک در محل یابود قربانیان حملات بروکسل تجمع کردند و شعارهایی در مخالفت با مهاجران سر دادند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از يک مقام بلژيکی اعلام کرده، آمار تلفات حمله های هفتۀ پيش بلژيک تصحيح شده و با احتساب سه بمبگذار انتحاری از ۳۱ نفر به ۲۸ تن کاهش يافته است.

پليس ايتاليا یکشنبه هشتم فروردین اعلام کرد که يک فرد الجزايری به نام جمال الدين الوالی، ۴۰ ساله را به اتهام تهيه اسناد تقلبی برای داعش در ارتباط با حمله های تروريستی بلژيک و فرانسه روز شنبه در جنوب ايتاليا دستگير کرده است.

دفتر دادستانی بلژیک روز شنبه در بیانیه ای از صدور حکم دستگیری فردی به نام "فیصل سی" به اتهام "مشارکت در یک گروه تروریستی، قتل های تروریستی و کوشش برای ارتکاب قتل های تروریستی" خبر داد.

در پی نگرانی های امنیتی، وزیر کشور بلژیک روز شنبه از مردم آن کشور خواست تا از برگزاری تجمعی که قرار بود روز یکشنبه در همدردی با قربانیان حملات تروریستی اخیر بروکسل برگزار شود، خودداری کنند.

عکسی که نیلوفر پورابراهیم خبرنگار صدای آمریکا از بروکسل فرستاده است.

یادبود قربانیان حوادث تروریستی بروکسل
یادبود قربانیان حوادث تروریستی بروکسل

جان کری روز جمعه برای اعلام همدردی با مردم بلژیک به بروکسل سفر می‌کند

فردا پنجشنبه جلسه فوق‌العاده وزراى كشور و دادگسترى اتحاديه اروپا در بروكسل برگزار مى‌شود.

اردوغان رييس جمهورى تركيه مى گويد ابراهيم البكروى يكى از مهاجمان انتحارى فرودگاه بروكسل ژوئن سال ٢٠١٥ در تركيه بازداشت و به بلژيك تحويل داده شده. اما پس از بازگشت به بلژيك آزاد شده است.

نتايج آزمايش‌هاى دى ان اى نشان مى‌دهد نجيم ⁧ لعشراوى ⁩ دومين مهاجم انتحارى فرودگاه ⁧ بروكسل است. ⁩

بارگذاری بیشتر

XS
SM
MD
LG