لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ ایران ۱۵:۴۷

ده‌ها کشته در حملات تروریستی پایتخت بلژیک

چندین حمله تروریستی در بروکسل پایتخت بلژیک موجب کشته و زخمی شدن حدود ۳۰۰ نفر شده است. این دومین حمله تروریستی گسترده در اروپا پس از حملات پاریس است. آخرین اخبار را در بلاگ زنده صدای آمریکا دنبال کنید.


مکان های حملات تروریستی در بروکسل

رئیس جمهوری آمریکا در سخنرانی خود در هاوانا اعلام کرد که از هیچ کمکی به دولت بلژیک برای دستگیری تروریست ها دریغ نخواهد کرد.

برخی از گزارش ها از سقوط ارزش سهام شرکت های هواپیمایی پس از حمله تروریستی در فرودگاه بروکسل خبر می دهند.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در پیامی در توئیتر خود حملات تروریستی بروکسل را محکوم کرد. او نوشت که به مردم و دولت بلژیک تسلیت می گوید به ویژه به کسانی که عزیزان خود را از دست داده اند.

تیم های عملیاتی و امنیتی در پایتخت بلژیک برخی محله های حساس شهر را تخلیه کرده و به جستجوی این محلات پرداخته اند. از جمله این محلات، منطقه اطراف مقر اتحادیه اروپاست.

برخی گزارش ها از احتمال ارتباط انفجارهای بروکسل با صالح عبدالسلام، مظنون حملات تروریستی پاریس که روز جمعه در بلژیک دستگیر شد، خبر دادند.

شاهدان حاضر در فرودگاه بروکسل گفته اند که پیش از انفجار اولین بمب در فرودگاه، چند نفر که به عربی فریاد می زدند و اسلحه کلاشینکف به دست داشتند تیراندازی کرده اند.

از دو انفجار رخ داده در فرودگاه بلژیک یکی انتحاری بوده است. احتمال می رود دیگری ناشی از جاسازی بمبی در یک چمدان مسافری بوده باشد.

مقامات امنیتی بلژیک انفجار در مترو را ناشی از بمبی در یک کیف یا ساک دستی رها شده در مترو میدانند.

شهردار نیویورک در بیانیه ای اعلام کرد که نیویورک آماده مقابله با هرگونه اقدام تروریستی احتمالی است. او با مردم و دولت بلژیک ابراز همدردی کرد.

شهردار نیویورک گفت که اف بی آی و پلیس نیویورک در آماده باش هستند. به گفته او در حال حاضر هیچ تهدید بخصوص و بالقوه ای در نیویورک دیده نمی شود.

بارگذاری بیشتر

XS
SM
MD
LG