لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۴

برادران بکراوی، مظنونان اصلی بمبگذاری های بروکسل معرفی شدند


تصاویر ویدئویی از مظنونان احتمالی انفجارهای فرودگاه بروکسل.
تصاویر ویدئویی از مظنونان احتمالی انفجارهای فرودگاه بروکسل.

جستجو برای دستگیری مظنونان بمبگذاری های بروکسل و همدستان آنها، توسط پلیس بلژیک ادامه دارد.

پلیس اعلام کرده است که دو برادر خالد و ابراهیم بکراوی دو مظنون اصلی بمبگذاری های بروکسل هستند. فرد سوم نجم عشراوی است که احتمالا همدست آنان است.

گفته شده که خالد بکراوی در بمبگذاری مترو و ابراهیم برکراوی در بمبگذاری فرودگاه دست داشته است. پلیس هنوز نمی تواند تایید کند که این افراد همان چهره های شناسایی شده در ویدئوی فرودگاه هستند.

پیشتر رسانه‌ها از دستگیری نجم عشراوی، خبر داده بودند، پلیس بلژیک روز چهارشنبه، چهارم فروردین، ۲۴ مارس اعلام کرد که فرد دستگیر شده، آقای عشراوی نیست.

مقامات قضایی بلژیک پیش از بمبگذاری های بروکسل، از نجم عشراوی به عنوان همدست صلاح عبدالسلام، مظنون حملات تروریستی پاریس که به تازگی دستگیر شده، یاد کرده بودند.

بر این اساس، دستگاه‌های امنیتی بلژیک همچنان در پی بازداشت مظنون اصلی و همدستان احتمالی او هستند.

پلیس بلژیک همچنین اعلام کرد که ساعاتی پس از انفجارهای بروکسل، از یک آپارتمان در منطقه اندرلشت پرچم دولت خودخوانده اسلامی(داعش)، مقادیر زیادی مواد شیمیایی و ۱۵ کیلو ماده تی ای تی پی به دست آورده که در ساخت بمب به کار می رود.

پلیس بلژیک پس از جستجوی آپارتمانی در اندرلشت مواد ساخت بمب کشف کرد.
پلیس بلژیک پس از جستجوی آپارتمانی در اندرلشت مواد ساخت بمب کشف کرد.

از سوی دیگر، دادستان بلژیک آخرین آمار تلفات انفجارهای بروکسل را اعلام کرد و گفت در این حملات ۳۱ نفر کشته و ۲۷۱ نفر زخمی شده‌اند.

انفجار سه بمب در فرودگاه و متروی بروکسل، روز سه شنبه این شهر را به حالت نیمه تعطیل در آورد؛ دولت از شهروندان خواست تا حد امکان از خانه‌های خود خارج نشوند و سیستم حمل و نقل عمومی شهر را تعطیل کرد. همچنین سه روز عزای عمومی و بالاترین حالت هشدار در شهر اعلام شد.

پلیس اعلام کرد که یکی از انفجارهای فرودگاه انتحاری بوده و دیگری احتمالا ناشی از انفجار بمب کار گذاشته شده در یک چمدان بوده است.

انفجارهای بلژیک چهار روز پس از دستگیری مظنون اصلی حملات تروریستی پاریس صورت گرفت.

XS
SM
MD
LG