لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۸

بروکسل حکم دستگیری مظنون جدیدی در حملات تروریستی را صادر کرد


تصویر پلیس بلژیک از سه مظنون بمب گذاری در فرودگاه بروکسل
تصویر پلیس بلژیک از سه مظنون بمب گذاری در فرودگاه بروکسل

دادستان های بلژیک می گویند مظنون جدیدی در حملات روز سه شنبه در فرودگاه و ایستگاه مترو در بروکسل را شناسایی و حکم دستگیری او را صادر کرده اند.

به گزارش منابع خبری، دفتر دادستانی بلژیک روز شنبه در بیانیه ای گفت حکم دستگیری مردی را که "فیصل سی" معرفی می کند، برای "مشارکت در یک گروه تروریستی، قتل های تروریستی و کوشش برای ارتکاب قتل های تروریستی" صادر کرده است.

بیانیه روشن نمی کند آیا او سومین بمب گذار انتحاری در فرودگاه بروکسل است که در ویدیوی دوربین امنیتی همراه با دو نفر دیگری که خود را منفجر کردند دیده می شود.

رسانه های بلژیک گزارش دادند مردی بنام فیصل شفو به فرار از فرودگاه بروکسل مظنون است.

روز جمعه دادستان های بلژیک گفتند سه نفر در عملیات ضد تروریستی در بروکسل در پی دستگیری یک مرد فرانسوی در پاریس بازداشت شدند، او مظنون به تدارک دیدن یک حمله جدید بود.
بیانیه همچنین می گوید محققان برای مشخص ساختن این که آیا نجیم العشراوی یکی از مهاجمان انتحاری که در فرودگاه بروکسل بمب همراه خود را منفجر کرد بود یا نه، از آزمایش های دی ان ای استفاده کردند.

العشراوی به حملات ۱۳ نوامبر در پاریس ، که در آن ۱۳۰ تن کشته شدند، نیز ارتباط داشت. دی ان ای او روی یک جلیقه انتحاری و تکه پارچه ای که در تالار کنسرت باتاکلان به دست آمد، پیدا شد.

در سه انفجار هفته گذشته در بروکسل ۳۱ تن جان سپردند و حدود ۳۰۰ نفر مجروح شدند. یک مقام ارشد آمریکایی تائید کرد دو آمریکایی از جمله کشته شدگان بودند.

مقامات آمریکایی به خبرنگاران گفتند ابراهیم و خالد البکراوی، که حملات را انجام دادند، در فهرست مراقبت های تروریستی در آمریکا قرار داشتند.

دادستان های فدرال بلژیک گفتند شش نفر در ارتباط با حملات بازداشت شده اند.

XS
SM
MD
LG