لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۸

ناامیدی همسر نازنین زاغری از تلاش های لندن برای آزادی او از زندان ایران


نازنین زاغری رتکلیف، شهروند بریتانیایی ایرانی تبار، سوم آوریل ۲۰۱۶ در فرودگاه تهران بازداشت و به جاسوسی محکوم شد.
نازنین زاغری رتکلیف، شهروند بریتانیایی ایرانی تبار، سوم آوریل ۲۰۱۶ در فرودگاه تهران بازداشت و به جاسوسی محکوم شد.

گزارشی از شان موریسن در ایونینگ استاندارد

همسر نازنین زاغری می گوید دو سال پس از بازداشت نازنین در ایران از شکست تلاش های وزیر خارجه بریتانیا ناامید شده است.

ریچارد رتکلیف گفت نبرد برای آزادی همسرش پس از ادامه کوشش های ناموفق بوریس جانسون به یک «آزمون پایداری» بدل شده است.

نازنین زاغری رتکلیف، شهروند بریتانیایی ایرانی تبار، حکم پنج سال زندان به اتهام جاسوسی را در ایران می گذراند. او سوم آوریل ۲۰۱۶ در فرودگاه تهران دستگیر شد.

نازنین اتهامات را رد کرده و اصرار دارد که هدف او از این سفر این بود که گابریلا، دختر خردسالش، را برای اولین بار به دیدار والدینش ببرد.

ریچارد رتکلیف در آستانه دومین سال بازداشت همسرش گفت: «ما پس از امیدواری ها در کریسمس و وعده های وزیر خارجه بریتانیا فکر می کردیم کار به برگزاری این سالگرد نمی کشد. اما همچنان در یک بهار سرد دیرهنگام هستیم. به نازنین گفته شده بود اگر کریسمس در خانه نباشد دست کم نوروز چنین خواهد شد و اگر ماجراها تا پس از ماه مارس ۲۰۱۸ طول بکشد با توجه به طوفانی که ممکن است پیش رو باشد باید نگران شویم؛ و حالا ما نگران هستیم.»

همسر نازنین زاغری تاکید کرد: «داستان ما به آزمون پایداری بدل شده است . نیاز به یک تجدید انرژی هست؛ خصوصا پس از شکست ناامید کننده ماموریت وزیر خارجه بریتانیا و گرفتار شدن نازنین در این تقابل حکومت ها. از این رو ما می خواهیم این سالگرد مناسبتی برای گرفتن انرژی مثبت باشد.»

تولیپ صدیق، نماینده پارلمان از حوزه انتخابیه محل سکونت نازنین زاغری رتکلیف، می گوید: «نازنین خیلی وقت ندارد و بوریس جانسون باید پیش از بدتر شدن اوضاع اقدام کند. اگر از دست او کاری برنمی آید، زمان ورود نخست وزیر به مساله است.»

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG