لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۳

همسر نازنین زاغری نامه‌های حمایت از همسرش را به سفارت ایران داد


ریچارد رتکلیف، همسر خانم زاغری در لندن پیگیر کار اوست.
ریچارد رتکلیف، همسر خانم زاغری در لندن پیگیر کار اوست.

گزارشی از ایونینگ اکسپرس

ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری، روز چهارشنبه نامه هایی را به سفارت ایران در لندن تحویل داده که امیدوار است به دست عباس عراقچی، معاون وزارت خارجه ایران، برسد.

آقای رتکلیف می گوید قصد دارد از فرصت حضور عباس عراقچی در لندن برای بهبود روابط ایران و بریتانیا برای پیگیری وضعیت همسرش استفاده کند. او گفت: «ما می خواهیم نازنین دقیقا در صدر این امر باشد.»

نازنین زاغری رتکلیف، شهروند ایرانی بریتانیایی، در حال گذراندن حکم پنج سال زندان به اتهام جاسوسی است. او این اتهامات را رد می کند.

خانم زاغری کارمند خیریه بنیاد تامسن رویترز بوده و به دفعات گفته است که برای بردن دختر خردسال خود گابریلا به دیدار پدر و مادرش به ایران رفته بود.

پس از این که بوریس جانسون، وزیر خارجه بریتانیا، به یک کمیته پارلمانی آن کشور گفت خانم زاغری روزنامه نگاران را در ایران آموزش می داد اوضاع او در زندان بدتر شد. بوریس جانسون بعدتر برای این گفته خود پوزش خواست.

ریچارد رتکلیف به همراه فعالین «عفو بین الملل» در برابر سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن حاضر شده بود.

کیت الن، مدیر دفتر عفو بین الملل در بریتانیا، گفت: «نازنین یک شهروند بریتانیایی است که باید با دخترش این جا باشد. ما تا تحقق این هدف از پا نخواهیم نشست.»

* برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG