لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۴

وقتی مجری آمریکایی تصاویر حمله موشکی آمریکا را «زیبا» نامید


رسانه های آمریکایی به اظهارات برایان ویلیامز مجری شبکه تلویزیونی ام‌اس‌ان‌بی‌سی در زمان پخش تصاویر حمله موشکی آمریکا به سوریه توجه کرده اند. آقای ویلیامز زمان پخش این تصاویر گفته «چقدر زیبا».

تصاویر ویدئویی که توسط ارتش آمریکا منتشر شده اند، چندین موشک «تاماهاک» آمریکا را نشان می دهند که از سکوی ناو جنگی آمریکا در دریای مدیترانه به سوی پایگاه نیروی هوایی الشعیرات سوریه پرتاب می شوند.

برایان ویلیامز، روزنامه نگار آمریکایی و مجری شبکه تلویزیونی MSNBC در برنامه تلویزیونی اش موسوم به «ساعت یازدهم» با نگاهی به ویدئوی پرتاب موشک های تاماهاک، آنها را «تصاویری زیبا» خواند و به قطعه ای از ترانه لئونارد کوهن اشاره کرد که می گوید «من با زیبایی سلاح‌هایمان هدایت می شوم.»

آقای ویلیامز در ادامه گفت این تصاویر «تصاویری زیبا از تسلیحاتی مهیب» هستند.

آقای ویلیامز به خاطر اظهاراتش در این برنامه تلویزیونی مورد انتقاد برخی در فضای مجازی، بویژه توئیتر، قرار گرفته است که در آنها برخی از کاربران، اظهارات او را بی احساسی نسبت به واقعیت های جنگ تلقی کرده اند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پنجشنبه شب ۱۷ فروردین دستور حمله موشکی به پایگاه الشعیرات در جنوب شرقی شهر حمص در سوریه را صادر کرد.

این پایگاه، محل نیروهای هوایی اسد است که در حمله شیمیایی روز سه شنبه ۱۵ فروردین نقش داشتند.

در این حمله هوایی حدود یکصد نفر که تعدادی از آنها کودک بودند، هدف حمله شیمیایی قرار گرفتند.

این اولین اقدام نظامی مستقیم آمریکا و پرزیدنت ترامپ علیه نیروهای بشار اسد است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG