لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۸

نماینده سازمان ملل در امور سوریه: در وضعیت «مدیریت بحران» هستیم


استفان دی میستورا نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه - آرشیو
استفان دی میستورا نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه - آرشیو

به دنبال حمله موشکی ایالات متحده به یک پایگاه هوایی ارتش سوریه که نیروهای دولت بشار اسد از آن برای حمله شیمیایی اخیر در استان ادلب استفاده کرده‌اند، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد روز جمعه گفت در «وضعیت مدیریت بحران» قرار داریم.

به دستور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و با هدف جلوگیری از تکرار حملات شیمیایی مشابه، نیروی دریایی ارتش بامداد جمعه پایگاه الشعیرات در حمص را با ۵۹ موشک که از روی دو ناو مستقر در شرق مدیترانه شلیک شدند، هدف حمله قرار داد.

ساعاتی بعد، استفان دی میستورا به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت از واحد آتش بس گروه بین المللی حمایت از سوریه درخواست برگزاری یک نشست اضطراری کرده است؛ درخواستی که به گفته او از سوی روسیه بوده و ایالات متحده نیز با آن موافق است.

آمریکا و روسیه، که هر کدام از دو طرف مقابل جنگ داخلی سوریه حمایت می‌کنند، نایب‌ رئیس‌های این گروه بین المللی هستند که نمایندگان کشورهای عضو بطور مرتب در شهر ژنو سوئیس با یکدیگر دیدار و درباره وضعیت سوریه گفت‌وگو و تبادل نظر می‌کنند.

آقای دی میستورا در پاسخی کتبی به پرسش آسوشیتدپرس گفت، «ما در حال حاضر در وضعیت عملیاتی کامل مدیریت بحران قرار داریم.»

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه توضیح بیشتری در مورد جزئیات وضعیت مورد اشاره ارائه نداد.

به نوشته این خبرگزاری، اظهارات استفان دی میستورا نشان دهنده آن است که این گروه بین المللی نگران تاثیر حمله موشکی بامداد جمعه به پایگاه هوایی متعلق به دولت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه، بر گفت‌وگوهای صلح آن کشور در سه سال گذشته است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG