لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۶

ابراز اطمینان مسئولان برزیل از آمادگی کامل برای میزبانی المپیک ریو


دهکده المپیک ریو دو ژانیرو قرار است ماه آینده میزبان ۱۸ هزار ورزشکار، کارکنان و داوطلبان اداره بازی ها باشد.
دهکده المپیک ریو دو ژانیرو قرار است ماه آینده میزبان ۱۸ هزار ورزشکار، کارکنان و داوطلبان اداره بازی ها باشد.

در حالی که تنها یک ماه به آغاز بازی های المپیک برزیل باقی است، مقام های آن کشور می گویند، به رغم پیشرفت ناکافی برنامه، از تکمیل کار و تأمین امنیت شهر اطمینان کافی دارند. با این همه ناآرامی های سیاسی و نگرانی از اپیدمی زیکا موجب تردید مسافران و ورزشکاران زیادی است.

دهکده المپیک ریو دو ژانیرو قرار است ماه آینده میزبان ۱۸ هزار ورزشکار، کارکنان و داوطلبان اداره بازی ها باشد. اما پروژه عظیم ساخت ۳۱ برج مسکونی با ۳۶۰۰ آپارتمان که قرار است محل سکونت این جمعیت در ماه آینده باشد، به دلایل مالی و تشکیلاتی هنوز آماده نیست.

شهردار ریو و رئیس کمیته برگزار کننده مسابقات، روز سه شنبه در کنفرانس خبری وعده دادند که همه چیز به موقع آماده خواهد شد.

ادواردو پائس شهردار ریو گفت "ما شرایط سختی پیش رو داریم، زیرا محدودیت هایی که پلیس به دلایل وضعیت امنیتی ایجاد کرده است، موجب به تعویق افتادن کارها می شود؛ اما حالا که رئیس جمهوری پا جلو گذاشته است، مشکل تا حدود زیادی حل خواهد شد."

مقام های محلی: برزیل برای المپیک در امن و امان است

به گفته شهردار ریو، طبق برنامه آنها باید تا امروز ۸۰ درصد کار را انجام داده بودند، اما به دلیل کمبود بودجه فقط ۴۸ درصد آن انجام شده است.

در پی آن میشل تمر رئیس جمهوری موقت برزیل به خبرنگاران اطمینان داد که بودجه تامین شده و با پرداخت دستمزد پلیس، آتش نشان ها و سایر کارکنان، آنها به سرکار باز می گردند و پروژه ساخت و ساز دهکده المپیک به رغم نابسامانی های فعلی به درستی پیش رود.

آرتور نوزمان رئیس کمیته برگزاری المپیک ریو گفت "امروز روز بسیار مهمی است. تنها ۳۰ روز به آغاز بازی ها مانده و ما خوشحالیم که با تکیه به حمایت های موجود توانسته ایم تا اینجا پیش برویم. تقریبا تمام زمین های مسابقات و محل استقرار تماشاچیان آماده است."

برگزاری بازی های المپیک قرار بود، صحنه جلوه آرایی بین المللی برزیل به عنوان یک قدرت مطرح در جهان باشد، اما در پی جنجال فساد اقتصادی و ناآرامی های سیاسی، منجر به برکناری موقت دیلما روسف به اتهام اختلاس و بی ثباتی کشور شد.

علاوه بر آن اپیدمی زیکا و نگرانی مردم و ورزشکاران از سفر به آن کشور، آرزوی دیرینه برزیلی ها را با کابوس روبرو کرده است.

XS
SM
MD
LG