لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۹

انتخاب اعضای کمیته «هنر و علوم انسانی» ریاست جمهوری آمریکا؛ لیدی گاگا رئیس است


لیدی گاگا، خواننده و برنده جایزه گرمی
لیدی گاگا، خواننده و برنده جایزه گرمی

کاخ سفید پنجشنبه اعضای کمیته «هنر و علوم انسانی» ریاست جمهوری آمریکا را اعلام کرد.

اعضای این کمیته شامل هنرمندان، کارشناسان موزه‌ها، اساتید دانشگاهی، و بشردوستانی است که به‌عنوان هیئت مشورتی جو‌ بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، در امور فرهنگی فعالیت می‌کنند.

به گزارش آسوشیتدپرس، بروس کوهن، تهیه‌کننده برنده جایزه اسکار که با فیلم‌هایی مانند «زیبایی آمریکایی» شناخته می‌شود، و لیدی گاگا خواننده و برنده جایزه گرمی، ریاست این گروه را بر عهده خواهند داشت.

جان باتیست نوازنده و آهنگساز، شوندا رایمر تهیه‌کننده تلویزیونی، جو والش برنده جایزه گرمی، و بازیگرانی چون جرج کلونی، جنیفر گارنر، تروی کاتسر، و کری واشنگتن از جمله اعضای این کمیته هستند.

استیو اسرائیل، نماینده پیشین دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از نیویورک، نیز در کمیته هنر و علوم انسانی کاخ سفید حضور دارد.

به گفته مدیر اجرای کمیته «این موقعیتی برای انجام کارهای معنادار است که تأثیر مثبتی بر هنر، کتابخانه‌ها، موزه‌ها، و امور عمومی علوم انسانی در جوامع سراسر کشور خواهد داشت.»

بسیاری از اعضایی که در کمیته هنر و علوم انسانی انتخاب شدند، در گذشته در موضوعات کلیدی با جو بایدن همکاری کردند.

لیدی گاگا
لیدی گاگا

برای نمونه لیدی گاگا در کارزار «بر عهده ما است» (به انگلیسی: It's on Us) که با هدف مبارزه با تجاوز جنسی در محیط دانشگاهی به راه افتاد با جو بایدن همراه بود.

مارتا کافمن، تهیه‌کننده پیشکسوت تلویزیون، نیز در گذشته میزبان جیل بایدن، بانوی اول آمریکا، بود و در منزل خود به جمع‌آوری کمک‌های مالی پرداخت.

کمیته هنر و علوم انسانی ریاست جمهوری از سال ۱۹۸۲ با هدف ارتقای ابعاد هنری و علوم انسانی در کاخ سفید شروع به کار کرد.

تاکید این کمیته بر ارزش‌های مدنی، اجتماعی، آموزشی، و تاریخی هنر و علوم انسانی است و تلاش می‌کند که مشارکت خصوصی و عمومی در این حوزه را افزایش دهد.

این مطلب با استفاده از گزارش‌ آسوشیتدپرس تهیه شده است.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG