لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۴۲

بایدن: پناهجویان قبل ورود به آمریکا از شدیدترین بازرسی های امنیتی می گذرند


معاون رئیس جمهوری آمریکا با تاکید بر تداوم پذیرش پناهجویان سوری، اعلام کرد که قبل از ورود پناهجویان به آمریکا شدیدترین بازرسی‌ها و تمهیدات امنیتی درموردشان اعمال می‌شود.

جو بایدن، معاون ریاست جمهوری آمریکا، که در غیاب باراک اوباما در سخنرانی هفتگی رادیویی - اینترنتی کاخ سفید، سخن می‌گفت، ضمن تاکید بر تعهد دولت به حفاظت از مردم آمریکا در برابر تروریستها، گفت که این کشور برای شماری از آسیب پذیرترین افراد جهان یک پناهگاه است.

آقای بایدن تأکید کرد که ایمنی شهروندان آمریکا اولویت نخست است ولی بستن در به روی پناهجویانی که از خشونت می‌گریزند، پشت کردن به ارزش‌های آمریکا است.

به گفتۀ معاون ریاست جمهوری آمریکا، اکثریت پناهجویان سوری بانوان و کودکان و یتیمان، بازماندگان شکنجه، و افرادی هستند که به شدت به کمک‌های پزشکی نیاز دارند. آقای بایدن اضافه کرد که تمامی پناهجویان راهی آمریکا از شدیدترین سطح بازرسی‌های امنیتی می‌گذرند.

این سخنان جو بایدن در حالی است که مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه ۱۹ نوامبر به طرح تعلیق برنامه باراک اوباما رئیس جمهوری ایالات متحده برای اسکان ۱۰ هزار پناهجوی سوری در خاک آمریکا رأی مثبت داد.

این مصوبه، مدیر امنیت ملی آمریکا را ملزم می‌کند پیش از اسکان پناهجویان، به کنگره ضمانت دهد که آنها تهدیدی علیه امنیت ملی کشور نیستند.

سرنوشت این طرح در سنا هنوز روشن نیست، اما به نظر می‌رسد جدال بر سر آن از هم اکنون آغاز شده است.

باراک اوباما پیشتر هشدار داده بود اگر چنین طرحی در کنگره به تصویب برسد، آن را وتو خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG