لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۰

اوباما می گوید لایحه مجلس نمایندگان برای جلوگیری از ورود آوارگان سوری را وتو خواهد کرد


باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا تهدید کرده است هر لایحه ای را که برنامه دولت برای پذیرفتن آوارگان سوری و عراقی به کشور را متوقف کند وتو خواهد کرد.

مجلس نمایندگان آمریکا قصد دارد روز پنجشنبه به لایحه ای که اکثریت جمهوریخواه پیشنهاد کرده است رای بدهد.

آقای اوباما که برای حضور در اجلاس رهبران کشورهای عضو سازمان همکاری آسیا – اقیانوسیه به مانیل رفته است، گفت: انتظار من این است که پس از تمام شدن لفاظی های اولیه، به واقعیت ها نگاه شود و ما قادر شویم پیش برویم.

برخی از قانون گذاران جمهوریخواه ابراز نگرانی کرده اند که تروریست هایی از سوریه و عراق همراه با آوارگان وارد خواهند شد و در آمریکا به حملاتی مشابه آنچه در پاریس روی داد دست خواهند زد.

اوباما می گوید لایحه مجلس نمایندگان برای جلوگیری از ورود آوارگان سوری را وتو خواهد کرد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

رئیس جمهوری گفت وضعیت آوارگان پیش از آن که اجازه یابند وارد آمریکا شوند به دقت بررسی می شود، و این ادعا را که آنها امنیت را تهدید می کنند، رد کرد.

آقای اوباما گفت: این نظر که آنها تهدیدی بزرگتر از تمام توریست هایی که هر روز به آمریکا سرازیر می شوند هستند، با واقعیت تطبیق نمی کند.

روز چهارشنبه، پال رایان رئیس جدید مجلس نمایندگان آمریکا در باره حملات پاریس سخن گفت و اظهار داشت مردم آمریکا پس از این رویداد ناراحت هستند و نیاز دارند مطمئن شوند دولت هرکاری را می تواند برای بررسی وضعیت پناهجویان و جلوگیری از خشونت انجام می دهد.

مقامات کاخ سفید گفته اند لایحه "شرایط غیر لازم و غیر عملی" بر روند بررسی آوارگان می افزاید.

لایحه هم اینک با مخالفت دموکرات ها روبرو شده است.

XS
SM
MD
LG