لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۱۸

ابتکار زوج کانادایی برای کمک به آوارگان سوری


یک زوج ساکن تورونتو برنامه خود را برای برگزاری یک مراسم ازدواج بزرگ و پرهزینه لغو کردند و از مهمانان دعوت شده خواستند به جای کادو پول نقد هدیه کنند، و موفق شدند از این طریق هزاران دلار برای حمایت از یک خانواده پناهجوی سوری جمع کردند.

به گزارش شبکه خبری سی.بی.سی، سامانتا جکسون و فرزین یوسفیان مراسم سنتی عروسی را با تمام تجملات آن برای ماه فروردین تدارک می دیدند، که ده ها هزار دلار هزینه در بر داشت. یک سالن رزرو کرده و افرادی را برای پذیرایی از مهمانان استخدام کرده بودند.

در ماه سپتامبر آنها تصاویر جسد بی جان یک پسر خردسال کرد را که آب آن را به سواحل ترکیه برده بود دیدند؛ تصویری که به بحران آوارگان سوریه بعدی جهانی بخشید.

همین تصویر بود که موجب شد سامانتا و فرزین برنامه ازدواج را تغییر دهند و این ابتکار را به خرج دهندبرای کمک به یک خانواده آواره چهار نفری اختصاص دهند.

جکسون به شبکه تلویزیونی گفت "ما فکر کردیم این رویداد باید فرصتی باشد که از مراسم ازدواج در کنار دوستان و فامیل به عنوان راهی برای بوجود آوردن تغییری در آنچه به یک بحران انسانی تبدیل شده است، استفاده کنیم."

سامانتا، دانشجوی مقطع دکترا، گفت او همسرش هنگام برنامه ریزی برای ازدواج اغلب درباره بحران جهانی آوارگان حرف می زدند و می خواستند بدانند چگونه می توانند کمک کنند.

فرزین یوسفیان گفت "همانطور که فکر می کردیم، ناگهان راه بهتری به نظرمان رسید. با توجه به شرایط، نیاز داریم توجه خود را به بحران متمرکز کنیم، مردم را آگاه کنیم و به جمع آوری پول بپردازیم."

او اضافه کرد "فکر می کنم بهترین بخش تمام این روند، دیدن واکنش مردم بود، و این که آنها چقدر در مورد یافتن راهی برای سهیم شدن و کمک به ما به وجد آمدند."

سامانتا و فرزین با پول ازدواج و هدایای ارسالی خانواده و دوستان، در مجموع ۱۷ هزار و ۵۰۰ دلار از ۲۷ هزار دلاری را که برای حمایت از خانواده چهار نفری لازم داشتند، جمع کردند.

XS
SM
MD
LG