لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۸

بایدن: حماس از داعش هم بدتر و «تشنه به خون» است؛ آمریکا پشت اسرائيل ایستاده است


جو بایدن -آرشیو
جو بایدن -آرشیو

بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، روز سه‌شنبه در نطقی تلویزیونی گفت ۱۴ آمریکایی در حمله غافل‌گیر کننده حماس به اسرائيل کشته شدند و شماری از شهروندان آمریکا اکنون گروگان حماس هستند.

او گفت هیچ کشوری و سازمانی نباید به فکر سوء استفاده از درگیری بین اسرائیل با حماس باشد. او نام کشور خاصی را اعلام نکرد. مقامات جمهوری اسلامی در ایران در میان طرفداران خود پس از کشتار غیرنظامیان در اسرائيل از سوی حماس، شیرینی و شربت پخش کردند.

جو بایدن گفت پیشتر با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائيل صحبت کرده است. آقای بایدن بر حمایت نظامی از اسرائيل و ارسال مهمات و تجهیزات مورد نیاز اسرائيل که درگیر جنگ با حماس است، تاکید کرد و گفت: تردید نکنید که آمریکا پشت اسرائيل ایستاده است. او گفت اسرائيل دموکراتیک در برابر قساوت‌ها از خودش دفاع کرده است.

آقای بایدن با اشاره به خشونت‌ شدید حماس علیه غیرنظامیان گفت حماس «تشنه به خون» است و از داعش نیز بدتر است. او گفت هدف حماس کشتن مردم یهود است.

آقای بایدن گفت حماس غیرنظامیان از جمله زنان و کودکان را کشته است و حتی صدها نفر را که در یک فستیوال موسیقی صلح در نزدیکی غزه در جنوب اسرائيل شرکت کرده بودند، کشت.

رئیس جمهوری آمریکا گفت مردم اسرائیل یک لحظه خباثت را تجربه کردند. او گفت حماس با نقض تمامی معیارهای اخلاقی می‌گوید گروگان‌های خود را اعدام می‌کند.

جو بایدن گفت رنج ناشی از حمله حماس هیچ وقت فراموش نمی‌شود.

آقای بایدن در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد که هیچ توجیهی برای تروریسم وجود ندارد. او گفت حماس به هیچ وجه مدافع حقوق فلسطینی‌ها نیست و آنها می‌خواهند کشور اسرائيل را نابود کنند و از غیرنظامیان فلسطینی نیز به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند.

رئیس جمهوری آمریکا بر افزایش سطح امنیت در جوامع و اماکن یهودیان در آمریکا تاکید کرد و گفت ما با تنفر و خشونت و تروریسم مخالفت می‌کنیم. او گفت تنفر در آمریکا علیه یهودیان، مسلمانان، و هر کسی که با تروریسم مخالف است، جایی ندارد.

XS
SM
MD
LG