لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۴۳

نمایندگان مجلس نمایندگان آمریکا یک قطعنامه فراحزبی را در حمایت از اسرائیل ارائه کردند


مایکل مک‌کال، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا
مایکل مک‌کال، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا

مایکل مک‌کال، رئیس جمهوری‌خواه کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، و گرگوری دبلیو میکس، نماینده دموکرات از نیویورک، به همراه ۳۹۰ نفر از نمایندگان دیگر این مجلس، یک قطعنامه‌ فراحزبی را در حمایت از اسرائیل ارائه کردند.

آنها در این قطعنامه ضمن همراهی با اسرائیل که «در حال دفاع از خود در جنگ وحشیانه‌ای است که توسط حماس ‌وسایر گروه‌های تروریستی آغاز شده است»، جنگ «بی‌رحمانه» حماس علیه اسرائیل را محکوم کردند.

آقای مک‌کال گفت: ««اکنون زمان آن است که به جهانیان نشان دهیم که ایالات متحده در محکوم کردن حمله شنیع توسط تروریست‌های تحت حمایت ایران، قاطعانه در کنار دوست و متحد ما، اسرائیل ایستاده است.»

او افزود: «انتظار دارم که این قطعنامه دو حزبی، یکی از نخستین مواردی باشد که با انتخاب رئیس جدید مجلس در صحن علنی بررسی شود، و انتظار دارم که حمایت قاطع هر دو حزب را دریافت کند.»

گرگوری دبلیو میکس، نماینده دموکرات از نیویورک
گرگوری دبلیو میکس، نماینده دموکرات از نیویورک

آقای میکس، از اعضای ارشد حزب دموکرت‌ آمریکا، گفت: «پرزیدنت بایدن، ایالات متحده را کاملاً متعهد به دفاع از اسرائیل کرده است.»

او اضافه کرد: «اسرائیل به حمله بی‌سابقه سازمان تروریستی حماس پاسخ می‌دهد. این قطعنامه دو حزبی نشان خواهد داد که این موضوعی است که مجلس نمایندگان آمریکا در مورد آن متحد است و انتظار دارم که با حمایت گسترده دو حزبی در مجلس تصویب شود.»

حماس، گروه شبه نظامی تحت حمایت جمهوری اسلامی، روز شنبه ۱۵ مهر، به خاک اسرائیل حمله کرد که بیش از یک هزار کشته و بیش از ۲۲۰۰ زخمی بر جای گذاشت.

در واکنش به این حملات، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، علیه حماس اعلام جنگ کرد. در سه روز گذشته، صدها نقطه در نوار غزه که اسرائیل می‌گوید مراکز مرتبط با حماس بوده‌اند، بمباران شده است. حماس می‌گوید در پی این حملات، صدها تن کشته شده‌اند.

XS
SM
MD
LG