لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۱۶

اختصاصی؛ پایان مرخصی و بازگشت مجید خادمی، زندانی سیاسی، به زندان بهبهان


مجید خادمی، زندانی سیاسی
مجید خادمی، زندانی سیاسی

یک منبع مطلع به صدای آمریکا خبر داد مجید خادمی، زندانی سیاسی که برای یک هفته به مرخصی آمده بود، صبح سه‌شنبه ۱۴ آذر به زندان بهبهان بازگردانده شد.

مجید خادمی، زندانی سیاسی که پیش از این نیز از سال ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ به صورت «بازداشت موقت» زندانی بود، در حالی که در پرونده پیشین به «۱۰ سال حبس» که «شش سال و سه ماه آن اجرایی است»، محکوم شده بود، در تابستان سال جاری دوباره در پرونده‌ای تازه به بیش از چهار سال زندان و ۴۵ ضربه شلاق محکوم شد.

این زندانی سیاسی چهارشنبه هفته گذشته اعلام کرد که با سپردن پنج میلیارد تومان وثیقه و ضمانت چهار فیش حقوقی برای «هفت روز» به مرخصی آمده است.

مجید خادمی نخستین بار در دی ۱۳۹۸ توسط وزارت اطلاعات بازداشت شده بود. او که در زمان بازداشت دانشجوی ترم آخر کارشناسی در دانشگاه آزاد بهبهان بود، اما پس از آن «ممنوع‌التحصیل» شد.

بر اساس گزارش پیشین صدای آمریکا، در پرونده دوم در شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری بهبهان در استان خوزستان به اتهام «تحریق عمدی» به «سه سال و نیم حبس تعزیری» و برای اتهام «اخلال در نظم عمومی» به «۱۰ ماه حبس و ۴۵ ضربه شلاق تعزیری» محکوم شده است.

بر اساس گزارش اختصاصی پیشین صدای آمریکا، مجید خادمی ۱۶ مرداد با شکایت دادستان به «خرید و فروش یا نگهداری یا حمل و نقل یا مخفی کردن یا ساختن مواد محترقه و منفجره و اخلال در نظم و آسایش عمومی و تخریب و احراق با مواد منفجره» به دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان فراخوانده شده بود.

XS
SM
MD
LG