لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۶

حضور متهمان حمله بارسلون در دادگاه


متهمان حمله بارسلون امروز در دادگاه حاضر شدند.
متهمان حمله بارسلون امروز در دادگاه حاضر شدند.

چهار مظنون حمله مرگبار بارسلون که پیش از این دستگیر شده بودند، روز سه شنبه ۳۱ مردادماه در دادگاه حضور یافتند. پلیس اسپانیا همچنین تائید کرد که مردی که یک روز پس از حمله مرگبار هفته گذشته اسپانیا کشته شد، همان راننده خودرویی بوده که عابران پیاده را در بارسلون زیر گرفته و متواری شده بود.

پلیس اسپانیا گفت، یونس ابویعقوب، که روز دوشنبه در مواجهه با پلیس در روستایی در غرب بارسلون کشته شد، ظاهرا کمربند انتحاری به تن داشته است که واقعی نبود. به گفته مقامات اسپانیایی، دیگر اعضای شناسایی شده این گروه تروریستی ۱۲ نفره یا توسط پلیس کشته شده اند یا در انفجار خانه ای یک روز قبل از حمله جان خود را از دست داده اند.

جوزف لوئیس، رئیس پلیس منطقه کاتالان گفت: «اعضاء این سلول تروریستی دوازده نفرند که چهار تن از آنها دستگیر شده که روز سه شنبه ساعت ۹ صبح به وقت محلی در دادگاه حضور پیدا کردند. دو تن دیگر در آلکانار کشته، پنج تن در کامبریلز به ضربه گلوله از پای درآمدند، و نفر دوازدهم عضو این گروه تروریستی هم روز دوشنبه کشته شد. البته این بدان معنا نیست که تحقیقات تمام شده است."»

مقامات همچنین به دنبال شخصی بنام « امام عبدالباقی سعادت» هستند که معتقدند ممکن است در تعلیم افراطیونی که به بارسلون و کامبریلز حمله کردند، نقش داشته باشد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG