لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۰۲

جستجو برای یافتن مظنون حمله تروریستی بارسلون ادامه دارد


جستجو برای یافتن مهاجم بارسلون که ۱۳ نفر را کشته و بیش از صد نفر را مجروح کرده همچنان ادامه دارد.
جستجو برای یافتن مهاجم بارسلون که ۱۳ نفر را کشته و بیش از صد نفر را مجروح کرده همچنان ادامه دارد.

جستجو برای یافتن راننده خودرویی که سیزده نفر را در بارسلون کشت به دو شهر ریپول و مانلو محدود شده است. پلیس اسپانیا اعلام کرد با قرار دادن ایست‌ های بازرسی مختلف امیدوار است یونس ابویعقوب، جوان ۲۲ ساله اهل مراکش را که مظنون اصلی کشتن ۱۳ نفر و مجروح کردن بیش از صد نفر است دستگیر کند. پلیس اعلام کرده است سه ون با استفاده از کارت اعتباری ابویعقوب اجاره شده اند.

در حمله ای مشابه که ساعاتی پس از حمله اول و در شهر کامبریلز اتفاق افتاد، یک نفر کشته و شش نفر هم زخمی شدند. در این حمله نیروهای پلیس موفق شدند پیش از برخورد خودروی مهاجمان با عابرین پیاده، هر ۵ مهاجم را بکشند.

به جز ابویعقوب، دو متهم دیگر هم تحت تعقیب پلیس هستند. یکی از آنها امام عبدالباکی اس ساتی است که پلیس اعتقاد دارد مسئول افراطی کردن برخی از متهمان است.

پلیس پیش از این چهار نفر را به اتهام دست داشتن در این حمله ها دستگیر کرده است.

پلیس سعی دارد با استفاده از دی ان ای مشخص کند آیا برخی از متهمان در بین کشته شدگان انفجار خانه ای در آلکانار بوده اند یا خیر. این انفجار به دلیل دستکاری قوطی‌های گازی اتفاق افتاد که قرار بود در حملات گسترده تری استفاده شود. آزمایش دی ان ای بقایای به جا مانده در این انفجار برای تشخیص تعداد کشته شدگان این انفجار ادامه دارد.

به گزارش آسوشیتد پرس، همسایگان ساختمان منفجر شده گفته اند ون مورد استفاده در حمله بارسلون را پیش از حمله در این ساختمان دیده اند.

روز یکشنبه ۲۹ مرداد هم پادشاه فیلیپ و ملکه لتیزیا همراه با ماریانو راخوی ، نخست وزیر اسپانیا در مراسم بزرگداشت قربانیان این حمله شرکت کردند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG