لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۱

دادگاه بحرین مجوز فعالیت گروه شیعه الوفاق را بار دیگر تعلیق کرد


دفتر مرکزی "جمعیت الوفاق"، گروه عمده شیعه مخالف حکومت پادشاهی بحرین، در منطقه بلاد القدیم در غرب منامه، پایتخت - آرشیو
دفتر مرکزی "جمعیت الوفاق"، گروه عمده شیعه مخالف حکومت پادشاهی بحرین، در منطقه بلاد القدیم در غرب منامه، پایتخت - آرشیو

در ادامه سرکوب منتقدان پادشاهی بحرین از آغاز قیام‌های مردمی موسوم به "بهار عربی" در سال ۲۰۰۱ میلادی، مجوز فعالیت یک گروه عمده شیعه مخالف حکومت روز سه شنبه تعلیق شد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، دادگاهی در بحرین مجوز فعالیت "جمعیت الوفاق" را تعلیق کرد. بحرین کشوری با اکثریت شیعه در حاشیه خلیج فارس است که توسط اقلیت سنی اداره می‌شود.

در طول اعتراضات پنج سال گذشته در بحرین، تعدادی از منتقدان حکومت توسط نیروهای امنیتی دستگیر و زندانی شده‌اند؛ و در برخی موارد نیز ضمن سلب تابعیت، از کشور اخراج شده‌اند.

بر اساس بیانیه وزارت دادگستری بحرین که توسط خبرگزاری رسمی این کشور منتشر شد، جمعیت الوفاق متهم به گسترش نفرت یا به عبارت دقیق‌تر متهم به خلق "نسل جدیدی از مردم با روحیه تنفر" است.

بر اساس این بیانیه، دیگر اتهام این سازمان یافته ترین اپوزیسیون حکومت بحرین، ارتباط با "احزاب و گروه‌های سیاسی افراطی و فرقه گرا که در فعالیت‌های تروریستی دخالت دارند،" عنوان شده است.

بنا بر اعلام وزارت دادگستری بحرین، حکم تعلیق فعالیت های جمعیت الوفاق و مصادره دارایی های آن، از سوی دادگاهی در منامه، پایتخت بحرین، صادره شده است.

پیش از این و در پایئز سال ۱۳۹۳ نیز دادگاهی در بحرین رای به تعلیق مجوز فعالیت این گروه اپوزیسیون شیعه به مدت سه ماه داده بود. اوایل دی ماه همان سال نیز شیخ علی سلمان رهبر گروه بازداشت شد؛ اقدامی که انتقاد آمریکا را در پی داشت.

XS
SM
MD
LG