لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۲۶

تایید حکم حبس ابد متهمان جاسوسی برای ایران در بحرین؛ ایران واکنش نشان داد


حکومت بحرین ایران را به مداخله در امور داخلی و تحریک شیعیان این کشور متهم می کند. ایران این اتهام را رد می کند.
حکومت بحرین ایران را به مداخله در امور داخلی و تحریک شیعیان این کشور متهم می کند. ایران این اتهام را رد می کند.

یک روز پس از تایید حبس ابد پنچ متهم جاسوسی برای ایران در دادگاه تجدیدنظر بحرین، وزارت امور خارجه ایران اتهام این افراد را بی‌اساس خواند.

دادگاه تجدید بحرین روز دوشنبه حکم حبس ابد برای پنج شهروند شیعه این کشور به اتهام "جاسوسی برای ایران" را تایید و درخواست تجدید نظر آنان را رد کرد.

این افراد که پاییز سال گذشته محاکمه شدند از سوی دادستانی بحرین متهم به ارتباط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، برنامه ریزی برای حمله به بانک‌ها و اماکن عمومی بحرین شدند.

خبرگزاری ایرنا روز دوشنبه از قول یک مقام وزارت خارجه ایران، اتهام مداخله ایران در امور داخلی بحرین و جاسوسی اتباع این کشور برای ایران را بی‌اساس خوانده است.

به گفته دادستانی بحرین، دو نفر از محکومان داخل ایران توسط سپاه پاسداران تعلیم دیده‌اند و سه نفر دیگر مسئولیت حمایت مالی و تدارکاتی از آنها را به عهده داشتند.

بحرین در چهار سال گذشته با ناآرامی ها و اعتراضات شیعیان آن کشور روبرو بوده است. این ناآرامی ها با تلاش نیروهای نظامی و مداخله عربستان سعودی سرکوب شد.

دولت بحرین ایران را به مداخله در امور داخلی و تحریک شیعیان این کشور متهم می کند. اکثر جمعیت بحرین را شیعیان تشکیل می‌دهند. ایران این اتهام را رد می کند.

روابط ایران و بحرین طی سال های اخیر به سطح کاردار تنزل پیدا کرده بود، اما در پی قطع رابطه عربستان با ایران در زمستان گذشته، بحرین نیز روابط دیپلماتیک خود با ایران را به طور کامل قطع کرد.

XS
SM
MD
LG