لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۲۰

نشریه آتلانتیک: اوباما از مبارزه کشورهای اسلامی با افراطگرایی مایوس شده است


آقای گلدبرگ افزوده است که باراک اوباما معتقد است که مشکلات جهان اسلام ریشه‌های عمیقی دارد.
آقای گلدبرگ افزوده است که باراک اوباما معتقد است که مشکلات جهان اسلام ریشه‌های عمیقی دارد.

نشریه آتلانتیک در مقاله‌ای به قلم جفری گلدبرگ با عنوان "آنچه اوباما در واقع در مورد اسلام رادیکال فکر می‌کند" به بررسی آخرین نظرات رئیس جمهوری آمریکا درباره افراطگرایی در کشورهای اسلامی پرداخته است.

نویسنده در این مقاله این مقاله که پس از واکنش‌های آقای اوباما به کشتار در کلوب همجنسگرایان در اورلاندو توسط یک جوان مسلمان نوشته شده، آورد است: "هر چند رئیس جمهوری اصطلاح اسلام رادیکال را در مورد حوادث تروریستی اخیر در فلوریدا و کالیفرنیا به کار نبرده است و منتقدین او را بابت بیرون کشیدن نیروهای رزمی آمریکا از منطقه ملامت می‌کنند، اما باید گفت که اوباما توهمی در مورد آسیب‌هایی که جهان اسلام به آن روبروست بویژه افراط گرایی و شیوه جنگ با آن، ندارد."

نویسنده آورده است که برپایه گفتگوهایی که با اوباما انجام داده، به این اعتقاد رسیده که فرمانده کل قوا از اینکه امت اسلامی بتواند با کارآمدی لازم با عناصر افراطی مبارزه کرده و آنها را شکست دهد، مایوس شده است.

آقای گلدبرگ افزوده است که باراک اوباما معتقد است که مشکلات جهان اسلام ریشه‌های عمیقی دارد. وی افزوده است که البته این دیدگاه بدبینانه باراک اوباما با مرور زمان و در طول حضورش در کاخ سفید شکل گرفته است.

XS
SM
MD
LG