لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۵

فعال صنفی معلمان احضار شد؛ عاتکه رجبی: راه رفته را به عقب باز نخواهم گشت


عاتکه رجبی
عاتکه رجبی

کانال شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان اعلام کرد: «عاتکه رجبی فعال صنفی معلمان که پیش‌تر به دلیل حمایت از انقلاب ژینا طی حکمی از طرف هیات تخلفات وزارت از آموزش و پرورش اخراج شده است به شعبه ۹۰۶ دادگاه انقلاب مشهد احضار شد.»

این فعال زنان و کودکان پیش‌تر نیز به مدت پنج روز در بازداشت وزارت اطلاعات بود که با وثیقه یک میلیارد و ششصد میلیون تومانی آزاد شده است .

خانم رجبی سه روز پیش در توییتر نوشت: «سال ۱۴۰۰ به امنیت شغلی رسیدم. اگر استقلال اولویت زندگی‌تون هست درک میکنید که داشتن امنیت شغلی یعنی چی. انگار تازگی احضار میکنند و تعهد میخواند؟؟؟ خواستم بگم جنون سراغم نیومده، احساسات لحظه‌ای تحریکم نکرده که حتی از شغلی که عُمری دنبالش بودم بگذرم. کارد به استخوانم رسیده. من همچنان روی تصمیمم قاطع هستم و راه رفته را به عقب باز نخواهم گشت.»

عاتکه رجبی همچنین در توییتی دیگر در هفته گذشته با انتقاد از پذیرش نیروهای موسوم به حشدالشعبی در دانشگاه های ایران نوشت: «پیام دانشجوها به ما این هست که «حضور حشدالشعبی برای سرکوب دانشجوهاست.» لطفا پیام شون رو بشنویم و از دانشجوها حمایت کنیم. این موضوعی نیست که بشه به راحتی از کنارش گذشت. سرکوب فرزندان مان کافی است.»

عاتکه رجبی، که صبح روز ۱۹ اردیبهشت در مقابل آموزش و پرورش مشهد و در راه شرکت در تجمع اعتراضی معلمان بازداشت شده بود، روز یک‌شنبه ۲۴ اردیبهشت، پس از پنج روز بازداشت به قید وثیقه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

خانم رجبی روز دوم مهر سال گذشته در اعتراض به «قتل و بازداشت کودکان» از حضور در مدرسه خودداری کرده و در پی «اعتصاب»، از آموزش و پرورش «اخراج» شده بود.

XS
SM
MD
LG