لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۵

تداوم اعتصاب غذا در اعتراض به بازداشتهای غیرقانونی و شرایط ظالمانه زندان‌ها؛ دو معلم بازداشتی در اعتصاب


فرزاد صفی‌خانپور / عاتکه رجبی
فرزاد صفی‌خانپور / عاتکه رجبی

با افزایش فشار بر زندانیان به ویژه زندانیان سیاسی و معلمان زندانی، شماری از این افراد در روزهای گذشته اعتصاب غذا کرده‌اند.

شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، روز جمعه ۲۲ اردیبهشت اعلام کرد که فرزاد صفی‌خانپور در اعتراض به بازداشت غیرقانونی خود و عاتکه رجبی به علت انتقال به سلول انفرادی دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

براساس اعلام این نهاد صنفی، فرزاد صفی‌خانپور روز ۱۹ اردیبهشت در تجمع فراخوان شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، در شهر سنندج با ضرب و شتم و خشونت بازداشت و به مکان نامعلومی انتقال داده شد.

همچنین خانم عاتکه رجبی روز ۱۹ اردیبهشت به منظور شرکت در تجمع فراخوان فرهنگیان، از خانه خارج شده و بر اساس گزارشات رسیده در مقابل اداره آموزش و پرورش استان خراسان رضوی، بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

بنابر اعلام شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، در همان روز نیروهای امنیتی با یورش به منزل «عاتکه رجبی» به تفتیش خانه و بازداشت خواهرش، «آرزو رجبی»، اقدام کردند که بعد از چند ساعت خانم آرزو رجبی را آزاد کردند.

عاتکه رجبی در تماسی تلفنی اعلام کرده که در انفرادی است و از روز بازداشت، در اعتراض به این اقدام «غیرقانونی» اعتصاب غذای خشک کرده است.

همزمان کانون صنفی معلمان گیلان هم خبر داد که سه معلم زندانی محبوس در زندان لاکان رشت، ممنوع‌الملاقات و ممنوع‌التماس شده‌اند.

به گزارش این کانون آقایان انوش عادلی ،‌ عزیز قاسم‌زاده و محمود صدیقی‌پور از اعضای هیات مدیره این نهاد که از ۱۷ فروردین برای گذراندن دوران حبس یکساله در زندان لاکان رشت محبوس هستند، از ۱۲ اردیبهشت، از تماس تلفنی و ملاقات با خانواده،محروم شده‌اند.

XS
SM
MD
LG