لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۵۳

آتش شاکرمی در یادداشتی به یاد نیکا: حالا روح آزاد و یاغی‌ات با عقاب‌های زاگرس اوج می‌گیرد


نیکا شاکرمی
نیکا شاکرمی

آتش شاکرمی خاله نیکا شاکرمی دختر ۱۶ ساله‌ای که شهریور ماه در اعتراضات سراسری کشته شد در یادداشتی در اینستاگرام نوشت: «می‌دانم حالا روح‌ِ آزاد و یاغی‌ات با گرگ‌های زاگرس در باد می‌دود، با عقاب‌هایش اوج می‌گیرد، و با شاه‌ماهی‌ها به قعر آبهای سبز زاگرس زیبا می‌رود»

خانم شاکرمی در این متن اینستاگرامی نوشته است: «شجاع‌دل یاغی، جنگجوی بادپا به خاک بازگشته‌ای. صد روز از آن بازگشت غریبانه‌ات به خاک می‌گذرد و سهم خاله آتش‌ات از سوگواری برای تو همین سوگواری غریبانه و تنهاست بر خاک‌ات.»

او در ادامه نوشته است: «جوجوی قشنگم، با رفتن تو خاله آتش‌ات روی مین رفته و بخش هایی از روح‌اش را برای همیشه ازدست داده، اما این معلول اندوهگین با همان بخش‌های باقی مانده‌اش با قوانین خودش از خاک بلند می شود چرا که تو در او زنده ای.»


گفتنی است نسرین شاکرمی، مادر نیکا شاکرمی نیز چندی پیش در متنی که در اینستاگرم منتشر کرده از رفتار حکومت جمهوری اسلامی با معترضان انتقاد کرده و گفت: «جواب اعتراضات مردم گلوله و چوب و چماق و زندان و تجاوز نیست.»

او همچنین نوشت: «چشمهای مردم را کور می‌کنید. چقدر چشم‌ها را می‌توانید کور کنید تا کسی جنایات شما را نبیند؟ نکشید، اعدام نکنید، زندان نکنید، کور نکنید، کر نکنید، مردم را تحقیر و افسرده نکنید.»

نسرین شاکرمی از نخستین کسانی بود که از ایجاد مزاحمت و ارعاب و تهدید مأموران امنیتی از زمان تحویل گرفتن پیکر فرزندش برای برگزاری مراسم خاکسپاری پرده برداشت.

مادر نیکا شاکرمی در مطلب اینستاگرامی خود که روز یکشنبه منتشر کرد نوشته است: «وقتی تمام امید و آینده یک جوان را از او می‌گیرید دیگر نمی‌تواند خشمگین نباشد.»

XS
SM
MD
LG