لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۴۴

شاهزاده رضا پهلوی: جمهوری اسلامی از اتحاد مردم وحشت دارد


شاهزاده رضا پهلوی - آرشیو
شاهزاده رضا پهلوی - آرشیو

شاهزاده رضا پهلوی روز چهارشنبه ۲۶ آبان در توییتی نوشت: «کسانی که با ادعای طرفداری، و یا همگامی با من، و بعضا با سوءاستفاده از نام و تصویر من، دست به توهین، فحاشی و ترور شخصیتی می‌زنند، هیچ نسبتی با منش و روش و باورهای من ندارند.»

او همچنین در گفت‌وگویی اختصاصی با مسیح علینژاد،فعال حقوق بشر و مجری و مفسر برنامه تبلت صدای آمریکا، که روز سه‌شنبه منتشر شد، درباره ضرورت اتحاد گفت: «اگر همگی به یکدیگر فکر کنیم و دست به دست هم دهیم تنها نخواهیم بود.»

به گفته شاهزاده رضا پهلوی، «تنهایی است که موجب شکست می‌شود و اتحاد باعث پیروزی است. دقیقا به این خاطر نظام وحشت دارد از اتحاد مردم. از روز اول وحشت دارد از این همبستگی و همه کار می‌کند برای به وجود نیامدن این همبستگی.»

او همچنین مهر ماه سال گذشته در بخشی از پیامی با عنوان «پیمان نوین» خواستار اتحاد نیروهای مخالف جمهوری اسلامی شد و تأکید کرد: «هیچ شخص یا گروه یا نیرویی به تنهایی نمی‌تواند ما را نجات بدهد. ما یا باهم این کشتی طوفان زده را به ساحل امن می‌رسانیم یا جدا جدا غرق خواهیم شد.»

شاهزاده رضا پهلوی از همه مخالفان جمهوری اسلامی خواست تا با کنار گذاشتن اختلافات بر روی «نجات ایران» متمرکز شوند و گفت که به سوی همه نیروهای سیاسی دموکراسی‌خواه فارغ از گذشته و گرایش سیاسی دست یاری دراز می‌کند.

XS
SM
MD
LG