لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۴۳

شرکت اپل به تولید اتوموبیل و لوازم پزشکی رو می آورد


هرچند گوشی های جدید آیفون رکورد فروش را شکسته، شرکت اپل در صدد است محصولات دیگری هم تولید کند.
هرچند گوشی های جدید آیفون رکورد فروش را شکسته، شرکت اپل در صدد است محصولات دیگری هم تولید کند.

رئیس جدید شرکت اپل در نظر دارد در کنار گوشی های تلفن هوشمند و کامپیوتر، محصولات دیگری هم به بازار عرضه کند.

شرکت کامپیوتری اپل در جستجوی منابع جدید درآمد به اتوموبیل و لوازم پزشکی روآورده است.

روزنامه سن فرانسیسکو کرونیکل نوشته سال گذشته، هنگامی که آدریان پریکا، مدیر بخش ادغام و مالکیت شرکت اپل با الون ماسک بنیانگذار «شرکت تسلاموتورز» دیدار کرد، تحلیلگران پیش بینی کردند که اپل می خواهد امتیاز ساخت اتوموبیل های الکتریکی مدل اس ساخت آن شرکت را بخرد.

اپل همچنین در صدد یافتن زمینه برای تولید لوازم پزشکی و حسگرهایی برآمده که می تواند با بررسی صدای جریان خون در رگها، سکته قلبی را پیش بینی کند. ساعت آی-واچ که چندی پیش رونمایی شد، بعضی از این کارها را انجام می دهد.

جف ویلیامز، معاون اجرایی اپل با دکتر مارگارت هامبورگ رئیس سازمان دارو و غذای آمریکا و دکتر جفری شورن، مسئول نظارت و تأیید لوازم پزشکی است دیدار کرده تا درباره «ابزارهای پزشکی همراه» با آنها گفتگو کند.

گوگل، رقیب شرکت اپل در الکترونیک به تازگی شرکت نست لبز، سازنده ترموستات را به قیمت ۳.۲ میلیارد دلار خرید. گوگل دو شرکت دیگر، یکی «بوستون دینامیک»، سازنده ربات، و دیگری «دیپ مایند تکنولوژی» که در زمینه هوش مصنوعی فعالیت می کند، را خریداری کرده، و همزمان روی پروژه ماشین های بدون راننده هم کار می کند.کامپیوتر پوشیدنی موسوم به «عینک گوگل» چندی است که وارد بازار شده و طرفداران زیادی پیدا کرده است.

اپل هم بیکار ننشسته و علاوه بر آیفون ۶، که در سه روز گذشته رکورد بی سابقه ای در فروش تلفن های همراه برجاگذاشت، در ماههای ماند ه به پایان سال جاری میلادی ابزارهای جدید دیگری هم، از جمله تلویزیونی که مدت ها درباره اش شایعاتی سر زبان ها بود، به بازار عرضه کند.

تا پیش از ورود آیفون های ۶ و ۶پلاس، گوشی گالاکسی ساخت شرکت سامسونگ، جایگاه اپل را در بازار به مرتبه دوم تنزل داده بود.

XS
SM
MD
LG