لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۲۲

امیرسالار داوودی، وکیل زندانی: در این «انتصابات» شرکت نکرده و نخواهم کرد


اکثریت ایرانیان در دور نخست «انتخابات» حکومتی که مخالفان آن را «سیرک و نمایش» می‌دانند، شرکت نکرده‌اند
اکثریت ایرانیان در دور نخست «انتخابات» حکومتی که مخالفان آن را «سیرک و نمایش» می‌دانند، شرکت نکرده‌اند

امیرسالار داوودی، وکیل دادگستری که در زندان اوین به سر می‌برد، در پیامی با تأکید بر تحریم «انتخابات»‌ حکومتی، گفت که «در این انتخابات، بخوانید انتصابات، شرکت نکرده و نخواهم کرد.»

در پیام امیرسالار داوودی، زندانی سیاسی در بند چهار زندان اوین، که نسخه‌ای از آن روز پنج‌شنبه ۱۴ تیر به صدای آمریکا فرستاده شده، تأکید شده است: «نظام جمهوری اسلامی تا به امروز نشان داده خطی به جز دروغ و فریبکاری را طی نمی‌کند.»

این وکیل دادگستری افزوده است: «در این بزنگاهی که میان به اصطلاح روشنفکران و داعیه‌داران تغییرات بنیادین، میان انتخاب کردن و نکردن جدل افتاده است، من راهی را خواهم رفت که از ابتدا به دلیلش حکم گرفتم و محبوسم و نیست جز تغییر کل نظام و حاکمیت با تکیه بر قدرت مردم.»

دور دوم رأی‌گیری میان دو نامزد مدنظر جمهوری اسلامی برای جانشینی ابراهیم رئیسی روز جمعه ۱۵ تیر برگزار می‌شود و شماری از زندانیان سیاسی و فعالان مدنی تأکید کرده‌اند که آن را تحریم خواهند کرد.

بنا بر آمارهای حکومتی، اکثریت قاطع ایرانیان در دور نخست این رویداد سیاسی که مخالفان آن را با عنوان‌هایی از جمله «سیرک انتخابات» و «انتصابات نمایشی» توصیف می‌کنند، شرکت نکرده‌اند.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ضمن اعتراف به مشارکت حداقلی در «انتخابات» حکومتی، از ایرانیان خواسته که اگر جمهوری اسلامی را دوست دارند، رأی بدهند.

شاهزاده رضا پهلوی در گفت‌وگویی اختصاصی با صدای آمریکا تأکید کرده است که مردم ایران هم به جمهوری اسلامی و هم به دنیا پیام دادند دیگر به سیرک انتخابات تن نمی‌دهند. به تأکید او، نابودی این رژیم حتما اتفاق خواهد افتاد.

XS
SM
MD
LG