لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۱

کارگران هفت‌تپه: به «عاملان بی‌حرمتی و سرکوب در دهه‌های مختلف» رای نمی‌دهیم


مناظره جلیلی و پزشکیان.
مناظره جلیلی و پزشکیان.

همزمان با تأکید فعالان مدنی و سیاسی بر تحریم «انتخابات» حکومتی، جمعی از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه با درخواست برای تحریم «انتخابات غیرآزاد و گزینشی» اعلام کردند به «عاملان بی‌حرمتی و سرکوب در دهه‌های مختلف» رای نخواهند داد.

به گزارش کانال تلگرامی هفت تپه، کاگران شرکت نیشکر هفت تپه در بیانیه‌ای تصریح کردند: «هر دولتی با هر اسمی آمده وضعیت را وخیم‌تر کرده است. همه این کاندیداها امتحان پس دادند و رفوزه شدند.»

امضا‌کنندگان بیانیه با بدیهی دانستن تحریم انتخاباتی، سوال کردند: «به کی رای بدهیم؟ به مدافعان بازار آزاد و خصوصی سازی؟ به مدافعان واگذاری اموال عمومی و صندوق بیمه و بازنشستگی به قماربازان بورس؟ به افزایش سن بازنشستگی؟ به مسببین فقر و نداری و گرانی؟ به عاملان بی حرمتی و سرکوب در دهه‌های مختلف؟»

کارگران هفت تپه در بخش دیگری از این بیانیه با تشریح شرایط ناعادلانه کارگران و گسترش فقر فزاینده،‌ هشدار دادند که «مسئول و مسبب این اوضاع دولت و کارفرمایان و سرمایه‌داران گردن کلفتی هستند که به چهاردرصدی‌ها معروفند و نودوشش درصد بقیه باید در خدمت اینان باشند.»

این بیانیه با اعلام شرایط معیشتی و «دست و پنجه نرم کردن کارگران با مرگ برای زنده ماندن» تاکید می‌کند: «دولت و قانون هم منافع همین سرمایه‌داران را پاسداری می‌کند و گرنه چرا به‌جای اختلاسگران و جنایتکاران و دزدهای اموال جامعه، کارگر و معلم و زن و مرد و جوان و دانشجو و انسان معترض در زندان‌ها می پوسند؟»

بنا بر آمارهای حکومتی، اکثریت قاطع ایرانیان در دور نخست انتخابات برای تعیین جانشین رئیسی که مخالفان آن را با عنوان‌هایی از جمله «سیرک انتخابات» و «انتصابات نمایشی» توصیف می‌کنند، شرکت نکردند.

مخالفان می‌گویند میان نامزدهای مدنظر جمهوری اسلامی از هر دو شاخه اصلاح‌طلب و اصولگرا «فرقی نیست» و برخی شرکت در انتخابات حکومتی را «رأی به کشتار و سرکوب بیشتر» قلمداد می‌کنند.

دور دوم رأی‌گیری میان دو نامزد مدنظر جمهوری اسلامی برای جانشینی ابراهیم رئیسی روز جمعه ۱۵ تیر برگزار می‌شود.

XS
SM
MD
LG