لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۴۶

ادامه حملات حکومتی‌ها به علی دایی در پی حمایت او از اعتراضات و اعتصابات


در دومین روز فراخوان به اعتصاب سراسری، «گالری نور» و رستوران «فوراور ۱۰» کامرانیه که متعلق به علی دایی هستند به دلیل تعطیلی در روزهای فراخوان پلمپ شدند.

در پی این اقدام، موج انتقاد و توهین به این فوتبالیست محبوب ایرانی در رسانه‌های وابسته به حکومت و طرفداران رژیم جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

روزنامه کیهان نوشت که تنها گالری طلا و جواهر فروشی علی دایی از اعتصابات ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذر حمایت کرده است و گفته که بقیه مثل او، «ثروت مفت و باد‌آورده ندارند» و «باید به کسب و کارشان برسند.»

امیرحسین ثابتی، مجری صدا و سیما که از افراد ویژه اعزام شده به قطر برای حضور در جام جهانی فوتبال نیز بود در توییتی خطاب به علی دایی نوشت :« اگر واقعا اینقدر سقوط نزدیکه، هزینه بده. اگر هم نیست، بیش از این خودت رو مسخره نکن.»

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که علی دایی از نجات یک زندانی محکوم به قصاص در بوشهر تا کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه و سرپل ذهاب، همواره از ثروت خود برای امور خیریه بهره برده است.

این ستاره فوتبال ایران، تیرماه امسال نیز به خبرگزاری ایلنا گفته بود: «با توجه به مالیات‌هایی که داده‌ام، می‌توانستم همین الان در آلمان بازنشسته شوم و حقوق ماهیانه ۱۰ هزار یورویی دریافت کنم.»

علی دایی بارها از معترضان حمایت کرد و حتی در مواقعی مثل انتقال حسین رونقی از زندان به بیمارستان در اطراف بیمارستان محل نگهداری او، علی دایی با ماشین حضور یافت. او همچین بازداشت وریا غفوری ملی پوش سابق را محکوم کرد.

او در همراهی با اعتراضات سراسری در سالگرد آبان ۹۸ نیز اقدام به تعطیلی واحد صنفی خود کرده و دعوت فیفا ⁩ برای حضور در جام جهانی را نیز رد کرد.

آقای دایی چندی پیش در یک پست اینستاگرامی خبر داد که افراد و نهادهایی او و خانواده‌اش را تهدید کرده‌اند.

دنیز، دختر علی دایی با یک پیام ویدئویی از اعتراضات مردم در ایران حمایت کرده بود.

روزنامه ایران وابسته به دولت جمهوری اسلامی پیشتر از این ستاره فوتبال به عنوان «مرفه بی‌درد» نام برده بود که زن و فرزندانشان در آن طرف مرز «گروگان» هستند.

به رغم تهدیدها و حملات، علی دایی پا پس نکشید و به حمایت خود از اعتراضات و اعتصابات سراسری در ایران ادامه داد.

بسیاری از کاربران در فضای مجازی به پلمپ مغازه‌های علی دایی اعتراض کرده‌اند و پلمپ یک واحد صنفی را به صرف تعطیلی و یا حمایت از اعتراضات فاقد اساس قانونی دانسته‌اند.

پلمپ رستوران و جواهرفروشی علی دایی در حالی انجام شد که رئیس اتحادیه «دارندگان رستوران و سلف سرویس» و رئیس اتحادیه طلا و جواهر شمیرانات در مورد پلمپ واحدهای صنفی علی دایی اظهار بی‌اطلاعی کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG