لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۰۹

التون جان خواستار حمایت بیشتر کنگره آمریکا از مبارزه با ایدز شد


التون جان
التون جان

التون جان، خواننده سرشناس بریتانیایی در جلسه کمیته اعتبارات سنا حاضر شد و خواستار حمایت بیشتر کنگره آمریکا از مبارزه با بیماری ایدز در جهان شد.

التون جان روز چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت، در این جلسه که به بررسی بودجه برنامه‌های بهداشت و سلامت جهانی اختصاص داشت، گفت: « من برای پیام ساده‌ای به اینجا آمده‌ام. بیماری مسری ایدز نابود نشده و رهبری ایالات متحده در مبارزه با آن حیاتی است. ما می‌توانیم پایان ایدز را شاهد باشیم.»

او خطاب به سناتور لیندزی گرام، رئیس کمیته اعتبارات سنا گفت: «آقای رئیس، این قدرتمند‌ترین نهاد قانونگذاری جهان است و این کنگره توان آن را دارد که به ایدز پایان دهد.»

سِر التون جان که بنیانگذار بنیاد ایدز التون جان است، در بخشی از سخنانش با قدردانی از بودجه‌ای که ایالات متحده به مبارزه با ایدز در جهان اختصاص داده است و شرح موفقیت‌های مبارزه با این بیماری، در مورد اهمیت ادامه این بودجه در مبارزه با بیماری ایدز سخن گفت.

او اضافه کرد: «من به اینجا آمدم تا از شما بخواهم از این قدرت خود استفاده کنید و مسیر تاریخ را در مبارزه با این بیماری تغییر دهید.»

التون جان که یکی از موفق ترین هنرمندان جهان شمرده می‌شود، در سال ۱۹۸۹ پس از جدائی از همسرش اعلام کرد که همجنس گراست. او در سال ۱۹۹۲ بنیاد ایدز التون جان را در آمریکا پایه‌گذاری کرد و سال بعد، نهاد غیرانتفاعی مشابهی در بریتانیا تاسیس کرد.

هدف این سازمان ها حمایت از برنامه‌های جلوگیری از ابتلا به ایدز، برنامه‌های آموزشی درباره این بیماری و کمک به بیماران ایدز یا آلوده به ویروس اچ آی وی است . خدمات این سازمان ها در ۵۵ کشور جهان ارائه می‌شود.

XS
SM
MD
LG