لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۳

جبهه مقاومت: طالبان سه تن از نیرو‌های ما را پس از «اسارت» سر برید


یک عضو طالبان، آرشیو.
یک عضو طالبان، آرشیو.

جبهۀ مقاومت افغانستان از سر بریدن سه تن از نیروهایش توسط طالبان در ولایت پنجشیر خبر داد.

صبغت‌الله احمدی، سخنگوی این جبهه روز یکشنبه به بخش دری صدای آمریکا گفت که فیض‌آغا، احمد تمیم و جان‌گل در یک کمین طالبان به اسارت طالبان در آمدند و یک روز پس از آن «بی‌رحمانه» سربریده شدند.

آقای احمدی این اقدام طالبان را «جنایت بشری» عنوان کرد و گفت که این کار طالبان در میدان جنگ بی‌پاسخ نخواهد ماند.

فرهاد فرامرز، یکی از فعالان روستای کرباشی بازارک، مرکز ولایت پنجشیر گفت که این سه نیروی جبهه مقاومت ملی روز جمعه توسط طالبان اسیر گرفته شده بودند.

این فعال محلی افزود که طالبان پس از سر بریدن این افراد، جسد‌های آنان را گلوله‌باران کرد. گفته می‌شود که فعالان محلی جسد این سه عضو نیروهای جبهۀ مقاومت را در کوه‌ها پیدا کرده و آنان را بدون حضور خانواده‌های شان به خاک سپرده اند.

مقام‌های محلی طالبان در ولایت پنجشیر از ابراز نظر در این مورد خودداری کرده و سخنگوی والی طالبان در این ولایت حاضر نشد با صدای آمریکا در این مورد صحبت کند.

بازداشت «غیرنظامیان» در پنجشیر

مقام‌‌های محلی طالبان در پنجشیر تایید کرده اند که افراد این گروه در روزهای اخیر، ده‌ها از تن از مبارزان محلی را بازداشت کرده و به مرکز این ولایت انتقال داده اند.

ابوبکر صدیق، سخنگوی والی طالبان برای پنجشیر با فرستادن یک پیام ویدیویی به صدای آمریکا گفت که این افراد به دلایل مختلف و «سوء ظن» بازداشت شده اند.

درگیری‌ها میان نیروهای جبهه مقاومت ملی افغانستان و طالبان در پنجشیر، تخار، ولسوالی‌های سه‌گانۀ دره اندراب و ولسوالی خوست و فرهنگ ولایت بغلان از چندین هفته به این‌سو، جریان دارد.

جبهۀ مقاومت و طالبان پیش از این از وارد کردن تلفات به یکدیگر در این درگیری‌ها خبر داده بودند.

XS
SM
MD
LG