لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۴۱

رأی گيری کنگره عليه قانون اصلاحات بيمه درمانی


بیمه بودن یا نبودن: مسئله این است
بیمه بودن یا نبودن: مسئله این است
مجلس نمايندگان آمريکا که در کنترل جمهوريخواهان است روز چهارشنبه در مورد قانون بيمه درمانی قابل استطاعت که قانون اصلاحات جديد ملی بهداشت در آمريکاست، رأی گيری خواهد کرد.

رأی گيری دو هفته پس از آن صورت می گيرد که دادگاه عالی آمريکا قانونی را که دستاورد داخلی دوران رياست جمهوری باراک اوباما است، مورد تأييد قرار داد. دادگاه رأی داد که بخش اصلی قانون که مقرر می کند همه آمريکاييان بايد بيمه درمانی داشته باشند يا جريمه شوند، تحت اختيارات کنگره برای تعيين ماليات، قانونی است.

جمهوريخواهان می گويند جريمه به معنی افزايش ماليات است و جان بينر سخنگوی مجلس نمايندگان به خبرنگاران گفت که اين طرح فشار غيرلازمی بر کسب و کارهای کوچک، وارد می کند.

رأی گيری روز چهارشنبه، سی و يکمين باری است که از سال ۲٠۱٠ که جمهوريخواهان کنترل مجلس نمايندگان را بدست گرفته اند، برای متوقف کردن اجرای قانون بيمه درمانی قابل استطاعت چه از طريق لغو اين قانون و چه توسط مسدود کردن مالی تدارکات آن، اقدام می شود.
تلاش کنونی برای لغو اين قانون در سنای آمريکا که در کنترل دموکرات ها است شکست خواهد خورد. آقای اوباما نيز متعهد شده است چنين لايحه ای را در صورتي که به ميز او برسد، وتو کند.
کاخ سفيد اين هفته بيانيه ای داد که در آن گفته شده لغو قانون بيمه درمانی قابل استطاعت گام بزرگی به عقب است و از قانونگذاران مصراً خواسته که تلاشهای خود را بر احيا اقتصاد، متمرکز کنند.
XS
SM
MD
LG