لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۲۱

درخواست وثیقه ۲.۵ میلیارد تومانی برای ۳ عضو خانواده آدینه‌زاده


ابوالفضل آدینه‌زاده

وکیل خانواده آدینه‌زاده اعلام کرد آزادی «پدر، مادر، و خواهر» ابوالفضل آدینه‌زاده، نوجوان کشته شده در جریان اعتراضات سراسری در مشهد، «منوط به تودیع وثیقه ۲۵ میلیارد ریالی» شده است.

خسرو علی‌کُردی، وکیل خانواده آدینه‌زاده روز سه‌شنبه ۳۰ خرداد در توییتی با اعلام این خبر تأکید کرده که «به عنوان وکیل مدافع خانواده آدینه‌زاده، به دلیل عدم دسترسی به پرونده، هنوز از اتهامات مطروحه» علیه آنها مطلع نیست.

چهار عضو خانواده ابوالفضل آدینه‌زاده بعدازظهر جمعه ۲۶ خرداد در آستانه تولد ۱۸ سالگی ابوالفضل، در حالی که برای با دسته‌گل برای یادبود این نوجوان جان باخته در سرکوب اعتراضات به محل کشته شدن او رفته بودند، با خشونت توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

دو ساعت بعد، در ساعت شش عصر، گلدسته حسینی، مادر ابوالفضل آدینه‌زاده، نیز در نجف‌آباد، روستای محل سکونت‌شان، به همراه تعدادی از خویشاوندانش بازداشت شد.

خسرو علی‌کُردی پیشتر به صدای آمریکا گفت که برای پیگیری وضعیت موکلان و بازداشتی‌ها به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان فاروج مراجعه کرد. اما «با دستور خلاف» دادستان فاروج، به او اجازه ورود به ساختمان دادسرا داده نشد و نتوانست هیچ اطلاعی از وضعیت آنها کسب کند.

او همچنین روز یک‌شنبه اعلام کرد که علی و رضا آدینه‌زاده، پدر و عموی این معترض کشته شده، به شهرستان شیروان انتقال یافته‌اند و گلدسته حسینی و مرضیه آدینه‌زاده، مادر و خواهر او به بجنورد برده شده‌اند.

وکیل خانواده آدینه‌زاده همچنین به بخش فارسی صدای آمریکا گفته است که به دلیل بازداشت پدر و مادر ابوالفضل، جلسه دادگاه شکایت آنها از مأمورانی که به پسرشان شلیک کرده‌اند، به تعویق افتاده است.

ابوالفضل آدینه‌زاده در ۱۶ مهر ۱۴۰۱ در جریان سرکوب اعتراضات سراسری بر اثر شلیک مأموران امنیتی جمهوری اسلامی در مقابل دانشگاه فردوسی مشهد کشته شد.

XS
SM
MD
LG