لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۲۷

مقام سپاه: دستگاه قضایی سران اپوزيسيون را دستگیر، محاکمه و مجازات کند


رییس اداره سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، يدالله جوانی، اعلام کرده است که رهبران اپوزيسيون به دليل راه انداختن و هدايت ناآرامی های پس از انتخابات رياست جمهوری ايران بايد محاکمه شوند.

يدالله جوانی گفت ریيس جمهوری پيشين ايران، محمد خاتمی و نامزدهای شکست خورده انتخابات، مير حسين موسوی و مهدی کروبی سازمان دهندگان اصلی اين اعتراضات بوده اند. وی گفت دستگاه قضایی و مسئولان اطلاعاتی امنیتی بايد به سراغ این افراد رفته و آنان را دستگیر، محاکمه و مجازات نماید.

به گزارش ایرنا یدالله جوانی معتقد است که هر جریان و هر فرد با هر سابقه و موقعیتی که بخواهد نظام اسلامی را تغییر دهد باید به عنوان یک جریان برانداز و خیانتکار مجازات شود.

مقامات ايران برای خاموش کردن اعتراضات اخير به نتايج انتخابات دهمين دوره رياست جمهوری تاکنون هزاران تن از فعالان و شرکت کنندگان در ناآرامی های اخير را دستگير کرده اند. تظاهرکنندگان نتايج انتخابات را تقلبی دانسته اند.

برخی از تظاهرکنندگان در زندان جان سپرده اند و مقامات پليس جمهوری اسلامی گزارش های مربوط به آزار بازداشتی ها در بازداشتگاه کهريزک را مورد تائيد قرار داده اند.

اسماعيل احمدی مقدم، ریيس پليس، روز يکشنبه گفت مرگ معترضانی که در زندان کهريزک جان سپردند بر اثر يک بيماری ويروسی بوده است و نه شکنجه. اين در حالی است که آيت الله سيد علی خامنه ای، رهبر ايران، در ماه گذشته دستور تعطيلی اين زندان را به دليل عدم وجود معيارهای مورد قبول صادر کرده بود.

XS
SM
MD
LG