لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۵۶

هشدار جبهه پيروان خط امام و رهبری به محمود احمدی نژاد و چند خبر ديگر از مطبوعات ايران


جبهه پيروان خط امام و رهبری به رئيس جمهوری اسلامی هشدار داد

جبهه پيروان خط امام و رهبری که متشکل از ١٤ گروه و تشکل اصولگرا است، در نامه ای که روز جمعه منتشر کرد از برخی اقدامات محمود احمدی نژاد ابراز تأسف کرده است. در اين نامه به طور خاص به انتخاب اسفنديار رحيم مشايی به عنوان معاون رياست جمهوری اشاره شده، و آنچه مقاومت رئيس جمهوری در مقابل دستور مکتوب رهبر برای برکناری آقای رحيم مشايی خوانده، حيرت آور توصيف شده است. اين جبهه که در رقابت های رياست جمهوری اخير از محمود احمدی نژاد حمايت کرده بود به رئيس جمهوری هشدار داده است به رأی مردم غره نشود و در انتخاب کابينه آينده، به خصوص با رهبر و مجلس مشورت کند.

گفت و گوی محمد رضا خاتمی از اعضای اصلی جبهه مشارکت

روزنامه اعتماد در شماره امروز خود با محمد رضا خاتمی که از اعضای اصلی جبهه مشارکت است به گفت و گو نشسته. آقای خاتمی در بخشی از گفت وگو به ماجرای بازداشت خود و تعدادی از همفکرانش در فردای انتخابات رياست جمهوری پرداخته و می گويد مطمئنيم که دستگيری ها توسط وزارت اطلاعات يا مستقيماً توسط دستگاه قضايی نبود. اگرچه يک حکم قضايی کلی که تاريخ حکم هم مربوط به قبل تر بوده، داشتند اما دستگاه قضايی رأساً نقشی نداشت. کار نيروی انتظامی هم نبود. شواهد و قرائن حاکی از اين است که دستگيری ها زير نظر قرارگاه ثارالله صورت گرفت. محمد رضا خاتمی در بخش ديگری از گفت وگو با تأکيد بر اين که وی و اصلاح طلبان، طرفدار نظام جمهوری اسلامی هستند می گويد اما وقتی مردم می گويند ما جمهوری اسلامی نمی خواهيم، ما حق نداريم به آنها بگوييم اشتباه می کنيد و بايد آن را بخواهيد.

حسين شريعتمداری: فرماندهی حزب مشاركت بيرون از دايره اين حزب و مسئولان ظاهری آن است

روزنامه کيهان نيز در سرمقاله خود به قلم حسين شريعتمداری به جبهه مشارکت پرداخته است و اين جبهه را متهم به خط گرفتن از عوامل خارجی می کند. کيهان پرسيده است با توجه به اين که دبير کل جبهه مشارکت، معاون وی و ساير چهره های شاخص اين جبهه در بازداشت هستند چه کسی بيانيه های آن را که در مخالفت با دولت احمدی نژاد است می نويسد؟ سرمقاله نويس سپس خود در پاسخ می گويد كانون فرماندهی حزب مشاركت بيرون از دايره اين حزب و مسئولان ظاهری آن است.

جرايم و تخلفات اعضای هيات مديره سابق موسسه اعتباری توسعه

روزنامه اعتماد ملی اما گزارش اصلی صفحه نخست خود را به افشای تخلفات گسترده در بازار پول اختصاص داده و می نويسد موسسه اعتباری توسعه به افراد ٢ تا ١٠ ساله که وابسته به هيات مديره اين موسسه بوده اند وام های ٧٠ ميليون تومانی داده است. به نوشته اعتماد ملی، احتساب سود غيرواقعی و موهوم و پرداخت آن به سهامداران از ديگر جرايم و تخلفات اعضای هيات مديره سابق موسسه اعتباری توسعه به شمار می رود.

فتوای يکی از مفتيان وهابی عربستان: کسی که بر اثر آنفلوآنزای خوکی بميرد شهيد محسوب می شود

روزنامه جمهوری اسلامی در ستون جهت اطلاع به فتوای يکی از مفتيان وهابی عربستان در مورد قربانيان بيماری آنفلوآنزای خوکی اشاره کرده و از قول شيخ عبدالمحسن عبيکان نوشته است کسی که بر اثر آنفلوآنزای خوکی بميرد شهيد محسوب می شود. تا کنون ٦ شهروند عربستان بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای خوکی جان خود را از دست داده اند.




XS
SM
MD
LG