لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۱۰

حمايـت قاطعانه هيلاری کلينتون از باراک اوباما در کنوانسيون حزب دموکرات


در حالی که رهبران حزب دموکرات آمريکا به دنبال يک انتخابات مقدماتی طولانی و تلخ به حمايت از باراک اوباما برخاسته اند، روز دوشنبه حزب دموکرات کنوانسيون ملی رياست جمهوری سال ٢٠٠٨ خود را برای معرفی نامزد حزب در شهر دنور در ايالت کلرادو، افتتاح کرد.

هيلاری کلينتون رقيب پيشين باراک اوباما شامگاه سه شنبه در سخنرانی خود در کنوانسيون حزب گفت که حزب بايستی برای حمايت از باراک اوباما جهت دستيابی به مقام رياست جمهوری، متحد شود، و حزب نبايد «حتی يک ثانيه وقت و يا يک رأی را هم از دست بدهد.» آقای اوباما قرار است که روز پنجشنبه نامزدی حزب را رسماً بپذيرد.

خانم کلينتون گفت که باراک اوباما بايستی رئيس جمهور بعدی آمريکا شود چرا که وی کشور را به جلو خواهد برد، در صورتيکه انتخاب جان مک کين چيزی جز ادامه چهار سال ديگر از سياست های شکست خورده دولت بوش نخواهد بود.

با وجود آن که اين بانوی اول پيشين آمريکا در راه وحدت حزب دموکرات از باراک اوباما حمايت کرد، اما نظر سنجی ها نشان ميدهند نارضايتی در ميان برخی از هواداران خانم کلينتون به علت عدم انتخاب وی همچنان مشهود است.

يک نظر سنجی در ميان هواداران خانم کلينتون نشان ميدهد که يک سوم از آن ها قصد دارند به جای سناتور اوباما، به جان مک کين کانديداری جمهوريخواهان و يا به کانديدای سومی رأی بدهند.

سخنرانی خانم کلينتون با يک نمايش ويدئوئی از خدمات وی و برخاستن حضار به نشانه احترام، شروع شد. اوباما اولين نامزد رياست جمهوری سياه پوست از يک حزب اصلی آمريکا خواهد بود که روز پنجشنبه در آخرين روز کنوانسيون حزب، نامزدی حزب را رسماً خواهد پذيرفت.

XS
SM
MD
LG