لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۳۵

در کنوانسیون ملی حزب دمکرات سخنرانان بر نیاز به وحدت حزب تاکید گذاشتند


در کنوانسیون ملی حزب دمکرات امریکا سخنرانان بر نیاز به وحدت حزب و تلاش و همکاری برای رسیدن به هدف های مشترک تاکید گذاشته اند.

هنگام گشایش کنوانسیون در شهر دنور، در ایالت کلورادو در روز روز دوشنبه، همسر باراک اوباما کاندیدای ریاست جمهوری به حاضران گفت آنها متعهد هستند "برای جهانی که باید باشد مبارزه کنند." میشل اوباما شوهرش را یک معتقد استوار به عدالت اجتماعی و پای بند به واقعیت بخشیدن به "رویای امریکائی"، امنیت مالی و فرصت برای همه توصیف کرد.

کلر مک کاسکیل، سناتور دمکرات، اوباما را فردی نامید که " امریکای واقعی را می شناسد" و می تواند مردم از طبقات گوناگون جامعه را گرد هم آورد. مک کاسکیل به جان مک کین رقیب جمهوریخواه اوباما حمله کرد و گفت " صاحبان قدرت و ثروت" از او حمایت می کنند.

یکی دیگر از رویدادهای برجسته کنوانسیون در روز دوشنبه حضور غیر منتظره ادوارد کندی سناتور ایالت ماساچوست بود. او که با سرطان مغز مبارزه می کند، به جمعیت گفت زمان آن رسیده است که مشعل رهبری به اوباما سپرده شود.

قرار است در جلسه امروز کنوانسیون هیلاری کلینتون سناتور ایالت نیویورک، که در انتخابات مقدماتی در رقابت با اوباما بازنده شد، سخن بگوید.

برخی از طرفداران کلینتون از باخت او ناراحت هستند، در حالی که دیگران از این که اوباما کلینتون را به عنوان یار انتخاباتی اش انتخاب نکرد، خشمگین هستند.

نظر سنجی ها حاکی است شمار قابل ملاحظه ای از طرفداران کلینتون به جان مک کین سناتور جمهوریخواهد رای خواهند داد.

کنوانسیون حزب جمهوریخواه هفته آینده در سنت پل، در ایالت مینه سوتا تشکیل خواهد شد.

XS
SM
MD
LG