لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۰

گروه هفت از میانجی گریهای بین المللی در مناقشات گرجستان استقبال کرد


وزیران دارایی کشورهای موسوم به گروه هفت روزچهارشنبه پیرامون وضعیت گرجستان بیانیه ای صادر کردند.وزیران دارایی کشورهای عضو گروه هفت در این بیانیه از میانجگریهای بین المللی در جهت پایان بخشیدن به خصومتهاو فراهم آوردن راه حل سیاسی برای مناقشات در گرجستان صورت گرفته است استقبال کرده اند.

در بیانیه آمده است تلفات جانی، رنج انسانها ، و ویرانیهای گسترده ای که در روزهای اخیر پیش آمد بسیار زیاد بوده و اعضای این گروه از تعهداتی که برای رفع نیازهای فوری بعمل آمده است استقبال میکنند.

وزیران دارایی کشورهای گروه هفت همچنین آمادگی خود را برای کمک به پیشبرد سلامت اقتصادی، و حفظ اعتماد در نظام مالی وبازسازی اقتصادی گرجستان اعلام کرده اند.

همچنین از تعهدی که گرجستان و صندوق بین المللی پول برای همکاری در جهت اجرای برنامه اصلاح اقتصادی آن کشور بعمل آورده اند در این بیانیه استقبال به عمل امده است.

در ضمن از همه مقامات گرجستان، کشورهای دیگر، بانک جهانی ، بانک توسعه و عمران اروپا ، بانک عمران آسیا، بانک سرمایه گذاری اروپا، و کمیسیون اروپا خواسته شده تا در اسرع وقت نیازهای بازسازی آن کشور را شناسایی کرده و نسبت به انجام خدماتی که برای اعاده رشد اقتصادی آینده لازم است اقدام نمایند.

دراین بیانیه تاکید می شود ازآنجا که اصلاحات اقتصادی و سیاستهای صحیحی در گرجستان اعمال شده واساس و بنیاد اقتصادی گرجستان استوارو محکم است؛ اعضای گروه هفت خود را به کمک به این کشورمتعهد میدانند.

XS
SM
MD
LG