لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۶

اظهارات کاندولیزا رایس در مورد حضور دیپلمات آمریکایی در مذاکرات اتمی با ایران


کاندولیزا رایس، وزیر امور خارجه آمریکا، می گوید یک فرستاده ارشد آمریکائی روز شنبه به جلسه مذاکرات اتمی با ایران ملحق خواهد شد تا نشان دهد که واشنگتن ازحل دیپلماتیک اختلاف با ایران قاطعانه حمایت می کند.

خانم رایس ، امروز( پنجشنبه) در گفت وگو با خبرنگاران در واشنگتن اظهار داشت موضع ایالات متحده در جریان مذاکرات ژنو روشن است و افزود: حضور ویلیام برنز، معاون وزارت امور خارجه، درجلسه به این معنا است که نشان داده شود ایالات متحده و دیگر قدرت های جهانی در کوشش برای پایان دادن به رویاروئی اتمی با ایران یکپارچه هستند.

منوچهر متکی، وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران ، که به سوریه رفته است امروز گفت حضور ایالات متحده در مذاکرات جنبه مثبتی به گفت و گوها خواهد افزود.

برنارد کوشنر، وزیر امور خارجه فرانسه، نیز از حضور آمریکا استقبال کرد، با این حال گفت انتظار ندارد جلسه ژنو نتایج عمده ای به بار آورد.

دینا پرینو، سخنگوی کاخ سفید، می گوید سفر ویلیام برنز رویدادی «یک باره» خواهد بود، و هدف این است که تعهد آمریکا به حل منافشه اتمی از راه های دیپلماتیکی نشان داده شود. او تاکید کرد که برنز در جلسه « شنونده» خواهد بود، و با مقامات ایرانی گفت و گو نخواهد کرد.

ایالات متحده در گذشته از حضور درهرمذاکره ای با تهران درباره برنامه اتمی تهران ، تا زمانی که فعالیت های اتمی حساس متوقف نشود، خودداری کرده است.

XS
SM
MD
LG