لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۶

دومين روز گزارش ژنرال پترائوس و راين کراکر به کنگره آمريکا درباره وضعيت عراق


ژنرال پترائوس و راين کراکر امروز، چهارشنبه برای دومين روز به ارائه توضيجات خود درباره وضعيت عراق در کنگره آمريکا ادامه خواهند داد.

روز سه شنبه اين دو مقام بلند پايه آمريکا در عراق نظرات خود را درباره کشور جنگ زده عراق در کميته های کنگره آمريکا تشريح کردند و به سئوالات اعضای کنگره، از جمله سه کانديدای رياست جمهوری آمريکا پاسخ دادند.

ژنرال ديويد پترائوس ديروز در واشنگتن به قانونگذاران آمريکا اظهار داشت دستاوردهائی که با تحمل سختی و زحمت در منطقه جنگ به دست آمده است، شکننده تر از آن است که بتوان وعده داد که عده ای بيش از٢٠ هزار سرباز را تا ماه ژوئيه به طوری که به پرزيدنت بوش توصيه کرده بود از عراق خارج کرد و به وطن باز گرداند. ژنرال پترائوس افزود با وجود آن که وضعيت امنيت در بسياری از مناطق عراق بهبود يافته است و نيروهای امنيتی اين کشور اکنون مسئوليت های بيشتری را برعهده دارند، با اين حال اوضاع عراق همچنان پيچيده و دشوار است.

ژنرال پترائوس و راين کراکرسفيرآمريکا در توضيحات خود ايران را به حمايت از شبه نظاميان که همچنان ثبات عراق را به خطرمی اندازند، متهم ساختند.

آقای کراکر همچنين هشدار داد که ايجاد تغيير عمده ای در موضع کنونی آمريکا در عراق با شکست مواجه خواهد بود.

آقای کراکر روز سه شنبه به شبکه خبری آمريکائی ای بی سی گفت واشنگتن آماده است با ايران گفتگوهای بيشتری داشته باشد بجای آنکه با رژيم تهران «جنگ پراکسی» در خاک عراق انجام دهد. آمريکا جمهوری اسلامی را به مسلح کردن شبه نظاميان شيعه در عراق متهم ميکند اتهامی که دولت ايران رد ميکند.

XS
SM
MD
LG