لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۸

نشريات طرفدار دو جناح از سخنان آيت الله خامنه ای برداشت های متفاوت کردند


سخنان آيت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی در باره انتخابات در روزنامه های امروز صبح به صورتهای گوناگونی بازتاب داشته و هرگروه بخشی را به عنوان تيتر خود انتخاب کرده است.

روزنامه های طرفدار دولت احمدی نژاد بيشتر بر سخنان آيت الله خامنه ای در پشتيبانی از دولت تاکيد کرده اند، و روزنامه ها ی اصلاح طلب بر تشکيل مجلسی قوی و حضور مردم در رای گيری تاکيد گذاشتند.

ايران می نويسد، «نمايندگانی انتخاب کنيد که راه خدمت دولت را هموار تر کنند.»

ابتکار توصيه کرد، «به کسانی رای دهيد که با دشمنان مرزبندی روشنی دارند.»

جام جم نوشت، «دشمنان با دموکراسی و انتخابات در ايران مخالفند.»

جوان انتخابات را «آزمون عظيم ملی برای افزايش اقتدار و عزت ايران» دانست.

جمهوری اسلامی اظهار نظر کرد، «ملت در انتخابات بار ديگر آمريکارا مايوس خواهد کرد.»

سياست روز نوشت، «راه را برای خدمت دولت هموار کنيد.»

روزنامه اصلاح طلب اعتماد به نقل از نجف قلی حبيبی، نماينده پيشين مجلس، ابراز اميدواری می کند که يک اقليت اصلاح طلب قوی در مجلس آينده تشکيل شود. آقای حبيبی با اشاره به همسو بودن مجلس کنونی با دولت می گويد، «عملکرد اين مجلس نشان داد صحيح نيست که مجلس و دولت کاملا همسو باشند.» وی رد صلاحيتهای سخت و سنگين را عامل ضربه زدن به روحيه مردم برای حضور در رای گيری قلمداد کرده است.

اعتماد ملی در سرمقاله اش با عنوان«فردا روز اميد به تغييرات» است می نويسد، «نبايد بگذاريم انديشه های مردم سالاری دينی، اميد به تغييرات، اصلاح ساختار اقتصادی، سياسی، فرهنگی و اجتماعی به حاشيه رانده شود.»

آفتاب يزد از قول محمود هاشمی شاهرودی، رئيس دستگاه قضائی، می نويسد شرکت نکردن مردم در انتخابات، تقصير و گناه است.

و محسن ميردامادی، رهبر حزب مشارکت، گفته است «موضع حمايتی جرج بوش از اصلاح طلبان به نفع اصولگرايان تمام شد. اين حمايت، جريان راديکال کشوررا تقويت می کند.»

XS
SM
MD
LG