لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۱

فاطمه حقيقت جو نحوه برگزاری انتخابات را خيانت ناميد


فاطمه حقيقت جو، نماينده دوره ششم مجلس شورای اسلامی، سخنان محسنی اژه ای وزير اطلاعات درباره مصاحبه تلويزيونی دکترنورالدين پير موذن، سخنگوی فراکسيون اصلاح طلبان مجلس، با صدای آمريکا را رد کرد و نحوه برگزاری انتخابات را خيانت ناميد.

پيرموذن روز يکشنبه در مصاحبه ای با شبکه خبری فارسی صدای آمريکا نسبت به رد گسترده صلاحيت نامزدهای اصلاح طلب اعتراض کرد. خانم حقيقت جو به بخش فارسی راديو بی بی سی گفت، بر اساس قانون اساسی نمايندگان مجلس در انتقاد از عملکرد دولت آزاد هستند و نمی توان آنها را در ابراز نگرانی هايشان محدود کرد. وی افزود، قانون اساسی هيچ ظرفی را تعيين نکرده که مثلا صحبت آنها بايد از طريق صدا و سيما باشد. طبيعی است که از تمام ابزار رسانه ای می توان استفاده کرد.

حقيقت جو علت مصاحبه نورالدين پيرموذن با رسانه های فارسی زبان خارجی را فقدان رسانه های مستقل در داخل کشور و محدوديت نمايندگان در اطلاع رسانی دانست و گفت، «کسانی، از جمله وزير اطلاعات که بازی انتخابات را طراحی کرده اند، انتظار دارند همه بر اساس بازی آنها عمل کنند. آنها در حال برگزاری يک انتخابات غيرآزاد هستند و من اين را خيانت می دانم. اين که امکان اطلاع رسانی درست فراهم نمی شود، اين خيانت است. من انحصار صدا و سيما را در اختيار يک گروه سياسی خاص خيانت می دانم، نه مصاحبه تلويزيونی نماينده ای که به خاطر انتقاد از دولت رد صلاحيت شده است.»

اين نماينده سابق مجلس با اشاره به نحوه برنامه ريزی و اجرای انتخابات گفت، «اقدام دولت و شورای نگهبان قانون اساسی را نقض می کند و متاسفانه هيچ دادگاه مستقلی در داخل کشور برای محاکمه وزرای کشور و اطلاعات و دبير شورای نگهبان وجود ندارد.» وی افزود، «فکر می کنم اگر رسانه های مستقلی در داخل کشور وجود داشتند، آقای پيرموذن قطعا ترجيح می داد با آنها صحبت کند ولی چون رسانه مستقلی در داخل وجود ندارد، او ناچار است پيام خود را به نحوی به گوش مردم برساند. هيچ مشکلی هم در اين باره وجود ندارد و اين کار غيرقانونی نيست.»

XS
SM
MD
LG